Film o Polaku ratującym zwierzę, które utknęło w bagnie bije rekordy popularności na zagranicznych portalach. Mimo tego, że sytuacja miała miejsce już 3 lata temu – obecnie przeżywa drugą młodość. Orzeł bielik został wtedy uratowany przez Krzysztofa Chomicza, który zauważył zwierzę w bagnie. Mężczyzna od razu zauważył, że orzeł bielik ugrzązł i nie jest w stanie samodzielnie wydostać się z błota. 

Polak uratował unieruchomione zwierzę

Filmik o ratującym zwierzę Krzysztofie Chomiczu, fotografie pochodzącym ze Świnoujścia jest bardzo chętnie udostępniany przez internautów. Można się zastanawiać skąd fenomen filmiku obrazującego sytuację sprzed trzech lat. Jednak bardzo nas cieszy, że historia o naszym rodaku ratującym orła trafia do internautów na całym świecie.

Dla przypomnienia

Orzeł bielik został uratowany przez Pana Chomicza w roku 2015 w okolicach Krasiborskich Paproci w województwie zachodniopomorskim. Całą akcję zarejestrowała kamera drona. Ptak ugrzązł w bagnie ok. 80 metrów od twardego gruntu. Nie miałby szans, gdyby nie Pan Krzysztof, który obwiązał się liną i doczołgał się do ptaka. Gdy do niego dotarł, orzeł bielik, nie znając zamiarów człowieka, dziobnął go dwa razy i próbował się wyrwać. Fotograf, po wyciągnięciu z orła z błota, położył go sobie na klatce piersiowej, a znajomi Pana Chomicza sukcesywnie wyciągali go z bagna. Akcja zakończyła się sukcesem, a uratowany orzeł bielik cieszy się obecnie zdrowiem i wolnością.

Akcja ratująca życie orła była niezwykle trudna i dość niebezpieczna. Całe szczęście, dzięki temu, że Pan Krzysztof specjalizuje się w fotografowaniu dzikich zwierząt – trudne tereny nie sprawiają mu takich problemów, a cała akcja zakończyła się sukcesem i wypuszczeniem zwierzęcia na wolność.

Krzysztof Chomicz i uratowany przez niego orzeł bielik – w trakcie akcji

Zobacz także:

  1. Corrida i gonitwy byków. Kultura czy bestialstwo?
  2. Mowa ciała psów może Ci zdradzić wiele sekretów. Wiesz czym są sygnały uspokajające i grożące?
  3. Kocimiętka. Bezpieczna rozrywka dla kota czy zwykły narkotyk?