uśpienie psa

Uśpienie psa jest najcięższą rzeczą w jego posiadaniu. Samo podanie przez weterynarza psu znieczulenia jest bardzo stresujące. Każdy właściciel psa to potwierdzi. Jednak tym bardziej uśpienie psa, może być najbardziej traumatycznym przeżyciem. Przecież jest on najlepszym przyjacielem człowieka. Dlatego też to co spotkało właścicieli psa o imieniu Moses, jest straszne i niewyobrażalne. 

Uśpienie psa – błąd człowieka

Pracownik obsługi technicznej wszedł na podwórko należące do opiekuna Mosesa. Pies broniąc terenu ugryzł mężczyznę – podobnie by uczynił prawie każdy czworonóg pilnujący posesji. W USA w takiej sytuacji właściciel zwierzęcia ma obowiązek oddania psa na kwarantannę, która ma wykluczyć wściekliznę. Właśnie wtedy Moses trafił do Tazewell County Animal Control. Miał tam spędzić kolejnych kilka tygodni. Jego właściciele niestety nie wiedzieli, że jest to ostatnie spotkanie z ich ukochanym czworonogiem. Po kilku dniach pracownicy placówki wezwali ich na rozmowę, podczas której powiedzieli, że zwierzak został pomyłkowo uśpiony. Całkowicie zdrowy pies został podany eutanazji, ponieważ personel pomylił go z innym czworonogiem. 

– Nie mogliśmy uwierzyć w to, co usłyszeliśmy. Byliśmy wściekli i zrozpaczeni w jednej chwili. Nasz ukochany Moses zmarł przez czyjś głupi błąd! On powinien dalej żyć, ale już go z nami nie ma i nie będzie. Jedyne, co nam po nim zostało to jego posłanie, miski i zabawki. Jest nam tak przykro! Jak mogło w ogóle do tego dojść?! – mówią zszokowani właściciele psa.

Czytaj także: Cmentarz dla zwierząt czy własny ogródek. Co zrobić z ciałem czworonoga?

Właściciel opowiedział o pomyłkowym uśpieniu psa w telewizji

Tony Wang, właściciel Mosesa został zaproszony do programu WMBD News. Opowiedział w nim o smutku, rozżaleniu i swojej wściekłości. Dokładnie omówił także to, jak doszło do tej tragicznej pomyłki. Nie krył swojej rozpaczy. 

Nie możemy zrozumieć tej sytuacji, całkowicie zdrowy pies został podany eutanazji przez pomyłkę. Wiemy, że mylić się jest rzeczą ludzką, jednak dla większości właścicieli pies jest jak człowiek i jest traktowany jak członek rodziny. 

Zobacz także:

  1. Dwa psy bestialsko zamordowane. Zostały zaostrzone zarzuty dla sprawcy
  2. Psy wyrzucane z balkonu, podpalane, żywcem topione. Polacy nie mają serc
  3. 24-letni goryl znalazł małe zwierzątko. To, co zrobił zaskoczyło wszystkich