ustawa o ochronie zwierząt

Ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje w Polsce od 21 lat. Czy w ciągu ostatnich dwóch dekad sytuacja zwierząt uległa zmianie? Owszem, niestety nie wszyscy idą z duchem czasem. Wiele osób nadal znęca się nad zwierzętami. Jednak jeśli ludzie potrafią krzywdzić swoich najbliższych — dzieci, małżonków, to dlaczego miały oszczędzić psa czy kota?

Ustawa o ochronie zwierząt zawiera więcej artykułów niż ten dotyczący bicia i zabijania zwierząt. Można zostać oskarżonym o znęcanie się, ale także można usłyszeć zarzuty działania ze szczególnym okrucieństwem. Nadal w Polsce zapadają zbyt niskie wyroki, mimo że każda krzywda wyrządzona zwierzęciu, powinna być karana surowo. Jeśli ktoś porywa się na zadawanie cierpienia słabszym i bezbronnym, nie może liczyć na uwzględnianie czynników łagodzących. 

Znęcanie się nad zwierzętami powinno być surowo karane, jednak choć zarówno ustawa o ochronie zwierząt, jak i kodeks karny przewidują kary pozbawienia wolności, w praktyce wygląda to nieco inaczej. Ten mężczyzna jednak znęcał się nie tylko nad swoimi zwierzętami, ale także nad własną rodziną. Czy za to odpowie?

Znęcanie się nad zwierzętami jest okropnym czynem, wypełnionym bestialstwem i brakiem jakichkolwiek emocji. Jak można skatować bezbronne zwierzę? Tak może zrobić tylko osoba, która nie posiada serca. Ta historia jest okropnie smutna, zobaczcie sami.

Ustawa o ochronie zwierząt: kary uległy zmianie, ale czy to zwiększenia kar za znęcanie się nad zwierzętami poprawiły ich los?

Mężczyzna ma 55 lat. Mieszkał wraz ze swoją rodziną w gminie Witkowo w powiecie gnieźnieńskim. Zgotował on prawdziwe piekło swoim bliskim i zwierzętom domowym, które z nimi mieszkały. Został zatrzymany przez policję i grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.