Mamy dość. Rząd PiS wszystkich obrońców praw zwierząt oraz tych, którzy chcą, żeby zwierzęta po prostu nie cierpiały najzwyczajniej w świecie okłamał. W listopadzie ubiegłego roku bardzo głośno było w mediach i sejmie o ustawie dotyczącej ochrony zwierząt – kary miały być zwiększone, miała zostać zakazana hodowla zwierząt na futra oraz miał zostać częściowo zakazany także ubój rytualny zwierząt. Jak widać, ustawa o ochronie zwierząt, a raczej jej projekt był zwykłą mistyfikacją.

Ustawa o ochronie zwierząt: co było w projekcie?

Najważniejszymi zapisami, które były zawarte w projekcie były m.in.:

  • likwidacja ferm futrzarskich;
  • zakaz trzymania psów na łańcuchach;
  • zakaz tresury i występów dzikich zwierząt w cyrkach;
  • obowiązek chipowania zwierząt.

Według projektu ustawy zaostrzone miały być także warunki oraz ograniczone sposoby uboju rytualnego oraz znacznie zaostrzone kary za znęcanie się nad zwierzętami.

Ustawa o ochronie zwierząt: co zostało wycofane?

Na ten moment PiS wycofał się już oficjalnie z dwóch zapisów. Nie zostaną zlikwidowane fermy futrzarskie i dokonywanie uboju rytualnego nie będzie w żaden sposób ograniczone. Jak, tak dalej pójdzie po zapowiedzi dobrej zmiany dla zwierząt zostaną tylko wspomnienia. Co prawda, minister rolnictwa zapowiada, że fermy będą regularnie kontrolowane i certyfikowane. Mamy wiele wątpliwości względem tego rozwiązania.

Dodatkowo rząd zastanawia się także nad wycofaniem zapisu regulującego kwestię wykorzystywania zwierząt w cyrkach. W projekcie ustawy z listopada był zapis o całkowitym zakazie wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. Niestety taka wizja jest coraz dalej od nas.

Zresztą przy takich poczynaniach zastanawiamy się, czy któryś z zapisów w ogóle w projekcie ustawy zostanie.

Zwierzęta głosu nie mają, dlatego MY MUSIMY BYĆ ICH GŁOSEM

Dlatego Koalicja dla Zwierząt, w którą wchodzą OTOZ Animals, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Otwarte Klatki, Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane – Inspektorat Poznań organizują protest pt. “Gdzie ta #dobrazmianadlazwierząt?”

Protest wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na los zwierząt w Polsce, protest tych, którym zależy na poprawie warunków ich życia oraz tych, którzy są źli za to, że rząd nas okłamał w tak ważnej sprawie, a my uwierzyliśmy. Całkowicie popieramy tę inicjatywę i sami się wybierzemy. Zachęcamy wszystkich.

Przyjdź na demonstrację i wyraź poparcie dla prawdziwej zmiany dla zwierząt!
13 września (czwartek)
godz. 17
Warszawa, plac Trzech Krzyży, przemarsz pod Sejm

Zobacz także:

  1. Twój pies patrzy na Ciebie, jak robi kupę? Nie robi tego bez powodu
  2. Twój pies na pewno Cię okłamuje. Będziesz zaskoczony w jaki sposób
  3. Wegetariańska karma dla czworonogów: głupota, moda czy konieczność?