Wągrowiec

Wągrowiec. Tamtejsza Policja w ostatnich dniach została poinformowana przez mieszkańca jednej z wiosk pod Wągrowcem od znalezieniu dwóch martwych, zastrzelonych psów. Funkcjonariuszom udało się ustalić prawdopodobnego sprawce tego bestialskiego czynu, został zatrzymany. Odpowie za ten bestialski czyn. 

Wągrowiec: zgłoszenie o dwóch martwych psach

Wągrowiecka policja przyjęła kilka dni temu zgłoszenie o dwóch martwych psach znalezionych w przywągrowieckiej wsi. Okazało się, że zwierzęta zostały brutalnie zastrzelone. Funkcjonariusze od razu podjęli czynności mające ustalić sprawcę tego czynu. Po kilku dniach udało się ustalić prawdopodobnego oprawcę zwierząt. Jest nim miejscowy myśliwy, który został na wniosek prokuratury zatrzymany i aresztowany. W areszcie będzie przebywał do zakończenia sprawy. Jednak o wyroku zadecyduje sąd w Wągrowcu. 

Myśliwy zastrzeli najprawdopodobniej dwa psy

– Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O ostatecznym wymiarze kary dla mężczyzny, który już trafił za kratki zadecyduje wągrowiecki sąd – informuje policja. 

Co mu grozi? Ustawa o ochronie zwierząt z 1997 roku jasno określa, jakie czyny uznawane są za znęcanie się. Zabicie zwierząt będzie zapewne rozpatrywane w kategoriach znęcania się nad zwierzęciem ze skutkiem śmiertelnym. Mamy nadzieję, że mężczyzna usłyszy za to zarzut działania ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy najwyższy wymiar kary będzie mógł wynieść nawet 5 lat. Jeśli nikt nie dopatrzy się działań szczególnie okrutnych, kara będzie mogła wynieść do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca może zostać obciążony także nawiązką finansową do 100 tysięcy złotych. 

Nie są znane na ten moment przyczyny tego, dlaczego myśliwy postrzelił ze skutkiem śmiertelnym dwa psy. Mamy nadzieję, że wągrowiecka Policja da radę to ustalić podczas postępowania, a sprawca odpowie za swoje czyny. 

Zobacz także:

  1. Ten psiak jest inspiracją. Mimo dwóch amputowanych łap, daje sobie radę
  2. Ten pies jest obrażony! Nie pogodzi się z właścicielem, póki ten go nie przeprosi
  3. Oddali 15-letniego psa do schroniska, powód rozerwie wam serce