Wałbrzych

Wałbrzych. Tamtejsza Policja otrzymała w ubiegłym tygodniu zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa. Właściciel czworonoga miał nim rzucać o ścianę. Na miejsce został wysłany niezwłocznie patrol, który od razu aresztował mężczyznę pod zarzutem znęcania się. Mężczyzna był bardzo pijany, ale jego tłumaczenie Cię rozwścieczy. Szokuje także jego wiek. 

Wałbrzych: mężczyzna rzucił psem o ścianę

W ubiegłym tygodniu wałbrzyska Policja otrzymała zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Niezwłocznie do jednego z mieszkań przy ul. 11 listopada został wysłany patrol. Na miejscu funkcjonariusze zastali bardzo pijanego 61-latka – miał 2,5 promila aloholu w organizmie. Niestety wcześniejsze zawiadomienie się potwierdziło – mężczyzna został od razu aresztowany. Także w bardzo szybkim czasie ruszyło postępowanie. To bardzo cieszy – widać malutką poprawę w kwestii kar za znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa została potraktowana poważnie.

Tłumaczenie 61-latka Cię rozwścieczy

Podczas zeznań mężczyzna tłumaczył wałbrzyskim policjantom, że pies mu uciekał, więc się zdenerwował i dlatego rzucił czworonogiem o ścianę. To jednak nie zostało potraktowane jako czynnik łagodzący. W postępowaniu zostanie sprawdzone czy był to incydent, czy już wcześniej dochodziło do krzywdzenia psa.

Czytaj także: Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU

Postawiono mu zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem – za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania zwierząt. Sprawca może zostać obciążony także karą do 100 000 złotych. Mężczyzna w niedługim czasie przed sądem. Mamy nadzieję, że dostanie wysoką karę.

Wałbrzych: odebrano psa za znęcanie się 

Wraz z zatrzymaniem mężczyzny, został mu odebrany także pokrzywdzony pies. Trafił pod opiekę najbliższego schroniska, gdzie został przebadany. Mamy nadzieję, że jego bestialski właściciel otrzyma zakaz posiadania zwierząt na 10 lat. Jest to najwyższy wymiar kary. Uważamy, że jeśli człowiek nie umie podejść z szacunkiem do zwierzęcia i je celowo krzywdzi, nie zasługuje na takiego przyjaciela i taką miłość. 

 Zobacz także:

  1. Pedofil chciał porwać dziecko. Pies zrobił coś nadzwyczajnego
  2. Sadysta znęcał się nad zwierzętami. Dostał karę, niestety niesprawiedliwą
  3. Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU