króliki

Każda matka zrobi dla swoich pociech dosłownie wszystko. Nie ma znaczenia czy jest człowiekiem, czy innym stworzeniem. Jeśli tylko będzie taka konieczność, zaryzykuje własnym życiem, by ochronić swoje potomstwo. Ta historia jest tego idealnym przykładem. 

Jakie są króliki hodowlane?

Z pewnością te małe i puchate stworzenia szybko przyzwyczajają się do pewnych standardów życia. Można też do nich zaliczyć zapachy. Jeśli królik spędza sporo czasu ze swym właścicielem, to na pewno musi być oswojony z jego zapachem. Przecież musi czuć się bezpiecznie w towarzystwie swojego człowieka. Jednak czy darzą nas jakimś głębszym uczuciem? Specjaliści przerzucają się coraz to nowszymi opiniami na ten temat. Według niektórych króliki, to małe i uparte ssaki oczekujące od nas jedynie łatwego pożywienia i zapewnienia stałego wodopoju. Ponoć lubią się przytulać, ale zawołają Cię tylko wtedy, gdy będą miały na to ochotę. Inni z kolei nie mogli uwierzyć w teorie głoszące, że króliki nie są zdolne do okazywania czegokolwiek innego poza głodem. 

Jak zachowują się króliki?

Okazuje się, że nasi mali przyjaciele są bardzo towarzyscy i opiekuńczy względem siebie. Królicza matka dba o młode do chwili rozdzielenia ich od siebie. Zdolna jest również do poświęcenia własnego życia. Przejawia tym samym swego rodzaju zachowania, które zwiemy głębszymi uczuciami. Jest to na pewno jeden z dowodów na to, że te niepozorne stworzenia potrafią odczuwać i wyrażać emocje. 

Dramatyczna sytuacja dla kilku królików

Podczas jednego z króliczych spacerów mamy z młodymi. Doszło do niespodziewanego i bardzo groźnego spotkania. Kiedy tylko młode oddaliły się na moment od swojej rodzicielki, z zarośli wypełznął wąż. Gad postanowił rzucić się na bezbronne maluchy i chyba nawet myślał, że czeka go smaczna uczta. Przeliczył się, gdyż maluchom na pomoc przyszła ich matka, która słysząc przeraźliwe piszczenie, postanowiła działać szybko. 

Niestety nie wszystkie maluszki udało się uratować, ale i tak jesteśmy dumni z małej bohaterki.

Zobacz także:

  1. Uważajcie na swoje psy! Grozi im wielkie niebezpieczeństwo
  2. Sadysta morduje zwierzęta we Wrocławiu. Wyznaczono nagrodę, szukamy sprawcy
  3. Pitbul bez smyczy podbiegł do dziecka. Jego właściciel jest zaskoczony reakcją psa!