wegetariańska karma

Wegetariańska karma dla zwierząt staje się coraz bardziej popularna, ale my odradzamy taki sposób żywienia. Jeśli ktoś chce być wegetarianinem lub weganinem, jego decyzja! Również jeśli ktoś chce ograniczyć spożywania mięsa, by zmniejszyć cierpienie zwierząt – wielkie brawa. Ale to co zrobiła ta kobieta jest straszne i krzywdzące dla jej pupila. 

Wegetariańska karma dla zwierząt pojawiła się już chyba we wszystkich sklepach zoologicznych i zbiera grono zwolenników. Zwłaszcza tych ideowych. Naszym zdaniem jednak psy, koty a także lisy powinny jeść mięso, to jest zgodne z ich naturą. Może im także bardzo zaszkodzić, tym bardziej jeśli zmieniamy dietę bez konsultacji z weterynarzem.

Wegetariańska karma dla zwierząt jest zdrowa?

Lisy to zwierzęta mięsożerne, a pozbawianie ich białek zwierzęcych, nie jest dla nich dobre, co doskonale widać na poniższych zdjęciach. Niestety moda przestawiania zwierząt na karmy wegańskie rośnie. W ofercie sklepów internetowych nie jeden taki produkt można znaleźć. Niestety jest to złe, nawet jeśli chodzi o psa, a nie lisa. Zwierzęta psowate i kotowate potrzebują do normalnego rozwoju i życia mięsa w swojej diecie. W przypadku kotów – mięso powinno zdecydowanie dominować. Odradzamy właścicielom próbę przestawienia zwierząt na dietę roślinną – mogą im naprawdę zaszkodzić. A chyba nie o to chodzi w posiadaniu zwierząt. Dlatego diecie wegańskiej wśród zwierząt mówimy zdecydowane NIE! Wege karma dla psa i kota nie jest odpowiednio zbilansowana i może wyrządzić wielką krzywdę.

Dieta lisa = 90% mięsa

Według specjalistów dieta lisa składa się aż w 90% z mięsa. Tym bardziej, ograniczanie tego produktu w ich diecie może być niezwykle niebezpieczne i jest nieodpowiedzialne. Te zwierzaki potrzebują wielu związków zawartych w tkankach zwierzęcych.