buldog francuski

7 sierpnia w Wejherowie doszło do porzucenia małej suni rasy buldog francuski. Pies niezwłocznie został przewieziony do kliniki weterynaryjnej, ponieważ jego stan był skrajnie ciężki. Na oko, 6-letnia sunia miała między innymi mleko w sutkach oraz łożysko po niedawnym porodzie nadal znajdowało się w jej macicy. Stan zwierzaka naprawdę przeraził wolontariuszy. 

Buldog francuski przywiązany do drzewa

Sytuacja miała miejsce 7 sierpnia w Wejherowie przy ulicy Ofiar Piaśnicy. Suczka rasy buldog francuski została przywiązana w tym miejscu do drzewa sztywnym drutem, nie miała nawet obroży. Stan zwierzęcia wskazuje na niedawny poród, na jej brzuchu widoczne są ślady po cesarskim cięciu, szwy oraz sunia ma wysięk mleczny z sutków. Kiedy weterynarze zobaczyli, że łożysko po niedawnym porodzie nadal znajduje się w brzuchu suni, załamali się.

Oprócz skutków porodu buldog francuski ma też liczne zadrapania i rany. Stan psiak jest naprawdę ciężki i specjaliści nadal walczą o jego życie.

Poszukiwania sprawcy trwają

Jeden z miłośników tej rasy, zaprzyjaźniony z fundacją Adopcje Buldożków, która zajęła się psem, zaoferował za skuteczne wskazanie sprawcy 5 000 złotych nagrody.

Nie wiemy, czy uda się znaleźć świadków wśród mieszkańców Wejherowa, ale może akurat ktoś przebywał w tym czasie na wakacjach w tamtych okolicach. Udostępniajcie ten post dalej – trzeba znaleźć sprawcę tego brutalnego porzucenia.

“APEL !!!! WEJHEROWO I OKOLICE !!!!

Kochani, jeśli mieszkacie w okolicach Wejherowa, Trójmiasta lub okolic prosimy o wydrukowanie naszego plakatu i rozwieszanie go w miejscach publicznych. Nagroda w wysokości 5.000 zł została ufundowana przez naszego sympatyka – właściciela buldożka.

Prosimy, pomóżcie nam znależć sprawcę !!!

Plakat możecie również zanieść do waszego lokalnego weterynarza/salonu groomingu/sklepu zoologicznego.
Można także udostępnić go na FB.

Wierzymy w to, że znajdzie się osoba, która pomoże nam namierzyć sprawcę
Do dzieła !!! Za pomoc dziękujemy <3 <3” – tekst pochodzi z fanpage fundacji Adopcje Buldożków

Zobacz także:

  1. Plaga XXI wieku. Coraz więcej zwierząt cierpi! Winny? Człowiek
  2. Kotka pojęła, że jej pan nie lubi martwych prezentów. Zaczęła przynosić niesamowite rzeczy
  3. Niewidomy nie ma za co nakarmić psa. Na dzień mają około 10 złotych