Przyjęło się, że psy mają umysł kilkuletniego dziecka. Oznacza to tyle, że właściciele są za nie w pełni odpowiedzialni i muszą dołożyć wszelkich starań ku temu, by zapewnić im bezpieczeństwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nasze psiaki mogą być puszczone ze smyczy w miejscach, w których nie ma dużo ludzi. Muszą jednak pozostać pod naszą opieką. Czasami dzieje się tak, że nieważne jak dobrze pilnujemy swojego pupila, i tak dochodzi do tragedii. Taka sytuacja wydarzyła się właśnie niedaleko miejscowości Wesoła.

Wesoła: zaginięcie psa o imieniu Strzałka

Wszystko wydarzyło się w dniu 26 sierpnia, podczas wieczornego spaceru. Kobieta wyszła ze swoimi dwoma psami – Puszem i Strzałką – na standardowy spacer. Sunia zwęszyła jakiś trop i pobiegła za nim, towarzyszył jej Pusz. W okolicach godziny 20:00, kiedy zaczynało się ściemniać, Pusz wrócił w miejsce z którego odbiegł parę minut wcześniej. Był sam, bez swojej towarzyszki. Kobieta od razu poprosiła psiaka o to, by zaczął szukać suni. Zaprowadził swoją panią przez ciemny las i zatrzymał się przy parkingu u zbiegu Raczkiewicza i Mazowieckiej. Niestety Pusz stracił dalszy ślad i był bezradny w dalszych poszukiwaniach. 

Właścicielka przeszła przez las w poniedziałek, wtorek i środę. Miała nadzieję, że sunia znajduje się gdzieś niedaleko i przybiegnie na zawołanie. Niestety tak się nie stało. 

Wesoła: Sunia nadal nieodnaleziona 

Niestety mimo zorganizowania szybkiej akcji poszukiwawczej, psiny nie udało się nadal odnaleźć. W całą sprawę zaangażowana jest Fundacja Futrzaki, która pomaga w odnalezieniu i udostępnianiu aktualnych informacji. Porozklejane zostały plakaty po okolicznych miejscowościach, zawierające podstawowe dane mogące ułatwić rozpoznanie zwierzęcia. W związku z tym, przekazujemy apel zrozpaczonej właścicielki i bardzo prosimy o wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca przebywania Strzałki. 

Sunia prawdopodobnie nadal się przemieszcza. Drugi pies kobiety, proszony o szukanie swojej psiej siostry, cały czas prowadzi w te same rejony, które zostały sprawdzone już wcześniej. 

Autor grafiki: Fundacja Futrzaki
Obraz może zawierać: pies i w budynku
Wesoła: Strzałka
Wesołą
Na portalu Facebook powstało wydarzenie, do którego można dołączyć i pomóc w poszukiwaniach suni, która zaginęła w okolicach miejscowości Wesoła

 Zobacz także:

  1. 19-latka wyrzuciła zwierzaka na pewną śmierć. Robiła wszystko, żeby nikt go nie znalazł
  2. Fundacja dla zwierząt potrzebuje pomocy. Zalało ich, utonęły zwierzęta
  3. Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU