Merdacz
Źródło: ps YouTube

Ludzie bywają okrutni. Często widać po nich, że cieszą się z cudzego nieszczęścia i także równie często na nieszczęściu innych budują własne. Tak właśnie było w przypadku tych dwóch kobiet. Na filmie, który zobaczycie poniżej, jak bezwstydne kobiety kradną bezdomnemu psu praktycznie wszystko co miał. Brak serca u ludzi wprowadza nas w osłupienie. Jak bardzo bezduszne były te kobiety? Redakcja portalu Merdacz nie jest w stanie tego zrozumieć. 

Okradły bezdomnego psa

Dwie kobiety widoczne na nagraniu lekko się czając, podeszły do misek zwierzęcia, w których dostawał pożywienie od okolicznych mieszkańców. Połasiły się także na drugą miskę, w której pies miał wodę. Co nimi kierowało, nie wiemy, ale bardzo ta sytuacja boli. Bezdomne zwierzęta zasługują na pomoc i naszą łaskę. Nie jest dla nas wytłumaczalne, dlaczego ktoś mógł ukraść praktycznie cały dobytek bezbronnego psa. 

Niestety takie czyny nie są karane. Jednak zastanawiamy się, co nimi kierowało i nie możemy tego wymyślić. Przykre, że człowiek potrzebującemu psu może nadal utrudniać życie. 

Jak pomóc bezdomnemu psu? Merdacz odpowiada

Znalazłeś psa, który potrzebuje pomocy? Jeśli sam możesz się nim zaopiekować – zabierz go do weterynarza. Jednak jeśli nie możesz otoczyć go opieką, skontaktuj się z Ekopatrolem, czyli specjalną jednostką Straży Miejskiej, która pomaga zwierzętom. Jeśli takowy organ nie istnieje w Twoim mieście – skontaktuj się ze schroniskiem miejskim lub fundacją. W mniejszych miejscowościach, to Urząd Gminy jest zobowiązany prawnie do zajęcia się zwierzęciem, które potrzebuje pomocy. 

Cała redakcja portalu Merdacz.pl popiera pomaganie zwierzętom oraz zachęca do reagowania, jeśli widzi się krzywdzone zwierzę. Brak pomocy jest przyzwalaniem na przemoc, czyli jest swoistym wytłumaczeniem. Brak ostracyzmu społecznego zachęca zwyrodnialców do katowania zwierząt. Czują się bezkarni. Mimo, że ustawa o ochronie zwierząt została zaostrzona, oni nie boją się odpowiedzialności. 

Zobacz także:

  1. Ciche znaki, które oznaczają chorobę u Twojego psa
  2. Zatrzymajmy tę machinę okrucieństwa. Tam giną miliony psów
  3. Właściciel zniknął, pies przez rok siedział w tym samym miejscu