Media kilkukrotnie informowały o zauważonym m.in. w Argentynie i w amerykańskim miasteczku Montana “pół psie, pół człowieku”. W maju tego roku stwór został zastrzelony przez amerykańskiego farmera. Teraz wypłynęły wyniki badań DNA tajemniczego osobnika. 

“Pół człowiek, pół pies” był obiektem badań urzędników, pasjonatów flory i fauny oraz naukowców

Jak donosi Washington Post, słynny już stwór był obiektem badań specjalistów z wielu dziedzin. Miesiącami nie mogli dojść do porozumienia, co do jego gatunku. Pod uwagę brano wilkołaka, krzyżówkę psa z wilkiem, a co po niektórzy nawet psa i człowieka.

Wyniki badań DNA – wilk szary

Badania DNA przeprowadzone w laboratorium kryminalistycznym w Ashland w stanie Oregon rozwiały wszelkie wątpliwości. Tajemnicza bestia, widziana w Aregentynie i Montanie okazała się w rzeczywistości… wilkiem szarym z północnych Gór Skalistych.

Zwierzę było między 2, a 3 rokiem życia i ważyło prawie 40 kilogramów. Za jego wyjątkowość była odpowiedzialna brązowa sierść, ale naukowcy z National Wildlife Federation informują, że zdarza się też. że wilk szary może mieć białych oraz czarne futro. Oprócz niespotykanej sierści wilk miał też krótsze łapy, niż jego gatunkowi pobratymcy, a także większe uszy i mniejsze kły.

Naukowcy mają nadzieję, że w tamtejszych regionach żyje rodzeństwo wilka z Montany, które będzie mogło przekazać niezwykłe cechy swoim potomkom. Mimo wszystko boją się, że nie będzie można już spotkać wilków o tak nieprzeciętnych cechach.

Występowanie wilka szarego

Wilka szary w naturze występuje w Azji, Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej ich żyje w Kanadzie, w Rosji oraz na Alasce. Na terenie Polski żyje inny gatunek wilka, wilk europejski, którego populacja, według badań Ministerstwa Środowiska wynosi niewiele ponad 1000 osobników.

Zobacz także:

  1. BYDLAK! W POLSKIM MIEŚCIE MORDOWAŁ ZWIERZĘTA NA OCZACH DZIECI
  2. MORDERCZE ROŚLINY. LISTA ROŚLIN TRUJĄCYCH DLA KOTA
  3. PIES I FAJERWERKI. JAK MU POMÓC?