fot. fundacja animal rescue poland

To zła wiadomość dla wszystkich, którzy w ciepłych dniach lubią odpoczywać nad wodą. Wisła to najpopularniejszy cel spacerów Warszawiaków, ale teraz muszą szczególnie uważać w tej okolicy. Służby ostrzegają, nad rzeką grasuje “wygłodniały i agresywny” drapieżnik!

Najpierw nad Wisłą znaleziono wężową wylinkę, a teraz informacje o tym, że grasuje tam drapieżnik się potwierdzają. Szukają go: Animal Rescue Polska wraz ze Służbą Ochrony i Ratownictwa Zwierząt!

Wisła w sezonie letnim jest celem wycieczek tysięcy Warszawiaków. Ludzie lubią spędzać tam popołudnia i wieczory, ale teraz ta okolica zrobiła się niebezpieczna. Grasuje tam bowiem ogromny wąż – najprawdopodobniej pyton, który ma aż 6 metrów!

Wisła i okolice miejscem bytowania pytona

Co prawda wylinka, mająca powyżej 2 metrów długości, znaleziona została przy Wiśle na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew, ale nie wiadomo jak daleko wąż mógł się przemieścić. Jest według specjalistów jest to pyton tygrysi.

Jest możliwość, że to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił stworzenie na brzeg Wisły. Jeśli tak, ten człowiek nie zastanowił się zupełnie nad tym co robi. Pyton może być bowiem wygłodniały i agresywny. Służby próbują jak najszybciej odnaleźć i schwytać zwierzę, zanim komukolwiek stanie się krzywda.

Wszyscy, którzy natkną się na węża albo jego wylinkę lub mają informację o jej pochodzeniu, są proszeni o kontakt ze służbami pod numerami: 223506691 lub 792112 222. To może bardzo pomóc!

Źródło: warszawawpigulce.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. CZY TO MOŻLIWE?! NAJDZIWNIEJSZE HYBRYDY ZWIERZĄT JAKIE ZOBACZYCIE
  2. MYŚLISZ, ŻE SĄ ŚLICZNE I MILUTKIE? TE SŁODZIAKI MOGĄ ZABIĆ!
  3. TEŻ TO MASZ? NAJDZIWNIEJSZE RZECZY, KTÓRE ROBIĄ WŁAŚCICIELE PSÓW