właściciele psów

Właściciele psów na ogół doskonale się rozumieją. Nie tylko dlatego, że mają o czym ze sobą rozmawiać, ale również dlatego, że jednoczą ich różne dziwne zachowania, które charakteryzują właśnie tę grupę. Oto najdziwniejsze rzeczy, które robią psiarze. 

Wszyscy właściciele psów mają dokładnie te same obowiązki, ale nie tylko to ich łączy. Każdy, kto kocha swojego czworonoga wie, że robi różne rzeczy, które osobom postronnym mogą wydawać się dziwne. Co np. robią psiarze, kiedy są ze swoimi pupilami sami?

Jednym z głównych, dziwnych zachowań jest zwracanie się do czworonoga tysiącami różnych zdrobnień. Nie wystarczy wszakże powiedzieć do swojego psa: “Reks”, skoro można go nazwać: Reksiem, Reksiulkiem, Reksiuniem, Ksiuniem, czy Słoneczkiem itd. Kolejną dziwną rzeczą jest to, że te zdrobnienia na ogół wypowiadane są tonem takim, jakim ludzie zwracają się do małych dzieci. Już słyszycie ten piskliwie uśmiechnięty głosik? Tak, z pewnością dobrze to znacie. Ogólnie, rozmawianie ze swoimi pupilami cały czas – jest niemalże normą.

Co dziwnego robią jeszcze właściciele psów?

Skoro już mówiliśmy o zdrabnianiu imion i mówieniu jak do dziecka, to chyba nie szczególnie dziwny wyda się fakt, że właściciele psów mówią o sobie, że są dla swoich czworonożnych domowników: “mamą” albo “tatą”. Skoro wszystko zostaje w rodzinie, to nie raz dają również swoim psom okazywać sobie czułość, np. poprzez wylizywanie własnej twarzy.

Co więcej, nie każdy właściciel ogranicza się do kupowania przysmaków dla swoich pupili w sklepie, choć jest to oczywiście, norma. Niektórzy właściciele sami tworzą domowe przysmaki.

Czasem ich miłość wymaga poświęceń – nie raz dają siedzieć na swoich kolanach nawet tym psom, które są od nich większe. Ci, którzy mają mniejsze czworonogi, przemycają je za to niemal wszędzie. Nawet w miejsca, w których psy nie są mile widziane. Zaś wszystkim – i tym dużym, i tym małym, właściciele podają pod stołem jedzenie.

Na koniec coś, co zrozumie prawdopodobnie większość właścicieli czworonogów. Nawet, jeśli się do tego nie przyznają to najczęściej… śpią ze swoimi psami w jednym łóżku. W końcu – jak tu wyrzucić z posłania te wierne, kochające oczy? Kiedy tak się na to spojrzy, trudno nazywać zachowania właścicieli psów “dziwnymi”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy chcą się nam podobać. Naukowcy wyjaśniają dlaczego
  2. Typowe błędy psiarzy. Który Ty popełniasz?
  3. Otyłość u psa potrafi go zabić. Co robić?