W sieci pojawił się bardzo niepokojący film. Na filmie widoczna jest para, która siedzi na jednej z ławek w filadelfijskim parku. Para wygląda zupełnie zwyczajnie, nie budzi żadnych podejrzeń. Wyglądają jakby karmili ptaki.

Prawda jest zatrważająca

Mężczyzna widoczny na filmie rzuca pożywienie wróblom. Wokół pary tworzy się spore stado tych ptaków, gdy nagle kobieta nagłym, agresywnym ruchem łapie jednego z ptaków i pakuje go żywego do plastikowej torby. Na filmie widać, że wróbel w dalszym ciągu trzepocze skrzydłami zamknięty w plastikowej siatce. Plastikowa torba jest bardzo dokładnie zawiązana, więc ptak nie ma możliwości ucieczki. Cała sytuacja miała miejsce w Filadelfii w pobliżu Filadelfijskiej Hali Niepodległości.

Relaks w filadelfijskim parku

Wideo zostało opublikowane w sieci przez Chrisa Matthewsa, który był świadkiem tej sytuacji.

“Odpoczywaliśmy w parku w Filadelfii i zobaczyliśmy to! Moja dziewczyna nagrała parę, która wyłapywała ptaki.” – taki podpis Chris dodał pod filmikiem.

Sytuację skomentowała Gina Gilliam z US Park Service: Wyłapywanie dzikich zwierząt jest nielegalne i jest łamaniem przepisów federalnych.

Wróbel, jako przekąska?

W niektórych kulturach drobne ptactwo traktowane jest jako przysmak, ale wróble rzadko są spożywane przez fanów takich rarytasów. Trzeba także zauważyć, że sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyłapywanie, przetrzymywanie, zabijanie i jedzenie dziko żyjących zwierząt nie jest legalne.

Sprawy nie zostali zidentyfikowani

Niestety nie udało się zidentyfikować sprawców, którzy urządzili sobie swoiste polowanie na wróble w amerykańskim parku. Znalezienie ich, umożliwiłoby postawienie im zarzutów w ramach ustawy o łamaniu prawa federalnego. Nie jest także wiadome w jakim celu para wyłapywała ptaki i czy nadal żyją albo czy zostały wypuszczone.

Link do filmiku.

Podobna sytuacja miała miejsce w Polsce

W ostatnim czasie informowaliśmy o mężczyźnie, który nad jednym z poznańskich zbiorników wodnych wyłapywał kaczki. Całe szczęście udało się zidentyfikować sprawcę i zostały mu postawione zarzuty.

Zobacz także:

  1. Rasy psów, które żyją na dłużej. Lista i galeria
  2. Jan Paweł II z ukochanym pupilem! Nieznane zdjęcie
  3. Projekt Freedom Ride: NIESAMOWITE! 6-latek uratował ponad 1000 psów!