wzruszające filmy o psach

Wzruszające filmy z psami w roli głównej, zdobywają zawsze dużą popularność. W końcu kto z nas nie lubi oglądać swoich ulubionych psiaków na dużym ekranie. Przyglądamy się im, obserwujemy ich historię, ale także podziwiamy ich grę aktorską.

Wzruszające filmy z psami potrafią sprawić, że po skończeniu seansu będziemy szlochać w nasz koc lub wykorzystamy całą paczkę chusteczek higienicznych, jednak i tak je oglądamy. Dlaczego? Czy z chęci obejrzenia czegoś ckliwego, czy raczej z naszej miłości do zwierząt?

Wzruszające filmy z psami w roli głównej. Filmy o psach

Mamy kilka klasyków, które znają wszyscy, nie tylko miłośnicy psiaków. Wiele razy kojarzymy daną rasę psa z filmem, w którym występował, a samej nazwy nie możemy sobie przypomnieć. Często osoby posiadające na przykład Akity, słyszą na ulicy od entuzjastycznie krzyczących ludzi “Hachiko!” tylko dlatego, że psiak kojarzy im się z filmem, który widzieli. 

Poniżej znajdziecie kilka filmów, które każdy miłośnik psów powinien obejrzeć, jeśli jednak macie znajomych lub rodzinę, dość niechętnie podchodzącą do zwierząt, warto zaprosić ich do wspólnego oglądania i może zmienią swoje podejście, nawet jeśli nie to ogólna fabuła i tak jest wciągająca. 

Wzruszające filmy z psami: Mój przyjaciel Hachiko

To jeden z popularniejszych filmów. Dzięki temu materiałowi większość osób kojarzy głównego psiego bohatera z rasą, która w nim występuje. O czym opowiada fabuła? Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Nie spodziewał się jednak jaka więź wywiąże się między nim a psem. Ten film opowiada nie tylko o pięknej przyjaźni i miłości, ale także o bezwarunkowym oddaniu i wierności. 

Wzruszające filmy z psami: Był sobie pies

Film wypuszczony zaledwie rok temu, jednak bardzo popularny. Opowiada on o psiaku, który odnajduje sens swojego istnienia, w momencie, w którym po odejściu z tego świata, niespodziewanie odradza się ponownie, tym razem z innym psim wcieleniu.

Wzruszające filmy z psami: Bella i Sebastian

Ten film na tyle podbił serca widzów, że zostały wypuszczone aż trzy części. Historia zaczyna się toczyć w 1943 roku w alpejskiej wiosce, kiedy to bezpański pies zabija owce. Lokalny chłopiec jednak zakochuje się w zwierzęciu i postanawia on chronić psa, za wszelką cenę, przed zemstą mieszkańców.