Wzruszające filmy z psami w roli głównej, zdobywają zawsze dużą popularność. W końcu kto z nas nie lubi oglądać swoich ulubionych psiaków na dużym ekranie. Przyglądamy się im, obserwujemy ich historię, ale także podziwiamy ich grę aktorską.

Wzruszające filmy z psami potrafią sprawić, że po skończeniu seansu będziemy szlochać w nasz koc lub wykorzystamy całą paczkę chusteczek higienicznych, jednak i tak je oglądamy. Dlaczego? Czy z chęci obejrzenia czegoś ckliwego, czy raczej z naszej miłości do zwierząt?

Wzruszające filmy z psami w roli głównej. Filmy o psach

Mamy kilka klasyków, które znają wszyscy, nie tylko miłośnicy psiaków. Wiele razy kojarzymy daną rasę psa z filmem, w którym występował, a samej nazwy nie możemy sobie przypomnieć. Często osoby posiadające na przykład Akity, słyszą na ulicy od entuzjastycznie krzyczących ludzi “Hachiko!” tylko dlatego, że psiak kojarzy im się z filmem, który widzieli. 

Poniżej znajdziecie kilka filmów, które każdy miłośnik psów powinien obejrzeć, jeśli jednak macie znajomych lub rodzinę, dość niechętnie podchodzącą do zwierząt, warto zaprosić ich do wspólnego oglądania i może zmienią swoje podejście, nawet jeśli nie to ogólna fabuła i tak jest wciągająca. 

Wzruszające filmy z psami: Mój przyjaciel Hachiko

To jeden z popularniejszych filmów. Dzięki temu materiałowi większość osób kojarzy głównego psiego bohatera z rasą, która w nim występuje. O czym opowiada fabuła? Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Nie spodziewał się jednak jaka więź wywiąże się między nim a psem. Ten film opowiada nie tylko o pięknej przyjaźni i miłości, ale także o bezwarunkowym oddaniu i wierności. 

Wzruszające filmy z psami: Był sobie pies

Film wypuszczony zaledwie rok temu, jednak bardzo popularny. Opowiada on o psiaku, który odnajduje sens swojego istnienia, w momencie, w którym po odejściu z tego świata, niespodziewanie odradza się ponownie, tym razem z innym psim wcieleniu.

Wzruszające filmy z psami: Bella i Sebastian

Ten film na tyle podbił serca widzów, że zostały wypuszczone aż trzy części. Historia zaczyna się toczyć w 1943 roku w alpejskiej wiosce, kiedy to bezpański pies zabija owce. Lokalny chłopiec jednak zakochuje się w zwierzęciu i postanawia on chronić psa, za wszelką cenę, przed zemstą mieszkańców.

Wzruszające filmy z psami: Sekretne życie zwierząt domowych

Ten film, chodź animowany, uwielbiany jest zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Opowiada on nie tylko o psach, ale także i królikach, kotach i innych zwierzętach domowych. Widzimy w nim pełne przygód i intryg życie czworonogów, w momencie opuszczenia przez ludzi mieszkania.

Wzruszające filmy z psami: Wszystkie psy idą do nieba

Kolejny animowany film familijny, który również doczekał się swojej drugiej części. Pies Charlie po śmierci kradnie swój zegar życia, by powrócić na Ziemię. Postawia zemścić się na właścicielu kasyna, a przy jego boku stoi mała dziewczynka i jego psi przyjaciel Itchi.

Wzruszające filmy z psami: Lassie wróć

Lassie wróć to film znany chyba wszystkim, nie tylko miłośnikom psów. Choć nakręcony w 1943 roku, wciąż wracamy do niego z miłymi wspomnieniami. Opowiada on o rodzinie Carracloughów, która zostaje zmuszona do sprzedaży psa. Pies o imieniu Lassie, który tęskni, postanawia uciec od nowych właścicieli i przemierza ulicę, starając wrócić się do swojej ukochanej rodziny.

Wzruszające filmy z psami: Zakochany kundel

Chyba ulubiona bajka większości dzieciaków. Po wyjeździe właścicieli, piękna suczka rasy cocker-spaniel, Lady wyrusza w podróż po świecie razem ze swoim bezpańskim przyjacielem, kundelkiem o imieniu Tramp. Psiaki zakochują się w sobie.

Filmy o psach często kojarzone są z kreskówkami czy bajkami lub zwyczajnie z fabułą dla dzieci. Nie jest to jednak prawda. W tych filmach każdy znajdzie coś dla siebie. Jeden będzie zainteresowany wątkiem psiaka, inny ogólną fabułą. Miło jednak obejrzeć coś, co nas w jakiś sposób interesuje i cieszy. 

Zobacz także: 

  1. Pies był przyczyną odwołania ślubu. Słuszna decyzja?
  2. Pies z żółtą wstążką? Strzeż się go, nosi ją nie bez powodu!
  3. Twój pies Cię widzi i rozpoznaje? Kilka słów na temat wzroku czworonogów