York i shih tzu stały się ofiarą zwyrodnialca. Mężczyzna był niezwykle zły na zwierzęta i ich właścicielkę, w zemście postanowił je zabić w bestialski sposób. Grozi mu obecnie do 5 lat pozbawienia wolności. Sytuacja miała miejsce już ponad rok temu, ale dopiero teraz akt oskarżenia wpłynął do sądu. Mamy nadzieję, że odpowie za to, na jakie męczarnie skazał te zwierzęta. 

York i shih tzu mieszkające ze swoją właścicielką w Żarach. We wrześniu ubiegłego roku doszło tam do sytuacji, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Sąsiad kobiety nie lubił zwierząt, postanowił je więc uśmiercić w bestialski sposób. Grozi mu kara bezwzględnego więzienia. 

York i shih tu ofiarami zwyrodnialca

62-letni mężczyzna mieszkający w Żarach miał duży problem ze zwierzętami, które żyły w pobliżu jego domu. York i shih tzu niezwykle denerwowały starszego mężczyznę, postanowił zatem je uśmiercić. Wybrał bardzo bolesny i okrutny sposób. Zastanawiamy się czym kierował się podczas tego? Nie mieści się nam to w głowach. 

Mężczyznę tak denerwowały psiaki, że na teren ogrodu należącego do kobiety, wrzucił kawałki mięsa nafaszerowane bromadiolonem. Wiadome także, że działał z celem uśmiercenia zwierzaków. 

– W tym celu wrzucił na teren ogrodzenia, na którym przebywały psy, jedzenie z zawartością preparatu zawierającego bromadiolon. Działał w zamiarze uśmiercenia zwierząt – informuje prokuratura rejonowa w Żarach.

Czym jest bromadiolon? Czy jest szkodliwy?

Zdecydowanie. Bromadiolon to specjalistyczna nazwa trutki na szczury. Substancja ma bardzo silne działanie trujące, ma działanie także żrące i zaczyna momentalnie rozpuszczać wnętrzności i wyłączać po kolei wszystkie organy. Najczęściej kończy się to śmiercią. Jak skończyło się w przypadku tych psiaków? Czy york i shih tzu przeżyły?

Całe szczęście właścicielka zwierząt były bardzo czujna i szybko zauważyła trutkę leżąca na trawniku. Psiaki w końcu jej nie zjadły, więc sytuacja skończyła się dobrze. 

Pies zjadł trutkę na szczury? Co robić?

Twój pies dorwał się do trutki na szczury, kreta lub środka na owady? Musisz działać bardzo szybko. Tak jak pisałam wyżej, bromadiolon ma bardzo szybkie i zabójcze działanie. Tak samo jest w przypadku domowego kreta czy środków owadobójczych. Wszystkie te preparaty mają działanie żrące. 

W takiej sytuacji liczy się każda minuta, dlatego jedź do weterynarza jak najszybciej. Lekarz powinien niezwłocznie zrobić płukanie żołądka, to jedyna szansa na uratowanie zwierzaka. 

Zobacz także:

  1. Masz kundelka? Mamy genialną wiadomość. Naukowcy zabrali głos w sprawie tej “rasy”
  2. Miejsce grozy! Kilkaset zwierząt topiło się w odchodach, wszędzie zwłoki
  3. Niesamowicie wzruszające! Zaginął mu pies, po 3 latach znalazł go bezdomnego na ulicy