Pewna para wybrała się na wycieczką kajakową na jezioro Hefner niedaleko Portland. W pewnym momencie zauważyli unoszący się na wodzie plastikowy pojemnik, który okazał się transporterem dla zwierząt. To, co znaleźli w środku rozerwało ich serca na kawałki. 

To miała być miła wycieczka

Monika Stewart i jej mąż William uwielbiają obserwować przyrodę i zwykle zabierają telefony, aby uchwycić na zdjęciach piękne stworzenia. Para prawie codziennie wybiera się na wyprawę kajakiem po jeziorze. Niestety ta wyprawa na długo zostanie w ich pamięci z powodu makabrycznego znaleziska.

„Często widzimy zwierzaki takie jak wydry i norki. To naprawdę miłe. Tego dnia zauważyliśmy jednak coś szokującego. Złamało nam to serca na tysiąc kawałków.” – mówi Monika.

Makabryczne odkrycie

Para podpłynęła do zauważonego transportera i wyjęła go z wody na brzeg, nie wiedząc jaka jest jego zawartość. Kiedy zajrzeli do środka ich serca rozpadły się na małe kawałeczki. W transporterze znajdował się martwy pies rasy yorkshire, który najprawdopodobniej utonął. W klatce obok czworonoga znajdowała się miska z jedzeniem. Bez wątpienia do tej brutalnej śmierci przyłożył rękę człowiek.

„Drzwiczki od transportera były zamknięte, a ten biedny piesek nie miał nawet szansy, aby wyjść i popłynąć na brzeg.” – powiedziała Monika Stewart.

Yorkshire mógł żyć

Martwy yorkshire miał obrożę, ale nie było na niej żadnych danych kontaktowych. Stan ciała nieżywego psa wskazywał na to, że pies zmarł dosłownie chwilę wcześniej. Małżeństwo zrobiło zdjęcia makabrycznego odkrycia, żeby pomóc Policji znaleźć sprawcę tego brutalnego czynu.

„Pojawiliśmy się w tym miejscu za późno. Nie mogę znieść tego, że nie mogliśmy pomóc temu pieskowi. Kilka minut wcześniej, a mógłby żyć.” – przyznała zrozpaczona Monika.

Para postanowiła pochować psa i urządziła mu mały pogrzeb. Śpij spokojnie piesku.

Zostało wszczęte postępowanie

Sprawa została przez parę zgłoszona na Policję i w sprawie zostało rozpoczęte dochodzenie. Policjanci mają nadzieję, że sprawcę śmierci małego psa rasy yorkshire uda się, jak najszybciej złapać.

„Chcemy jak najszybciej odnaleźć właściciela tego pieska i go ukarać. Jakiekolwiek okrucieństwo wobec zwierząt nie będzie akceptowane.” – mówią policjanci.

yorkshire yorkshire

Zobacz także:

  1. Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!
  2. Sadysta! Wyrzucił psa z balkonu. Sprawca został nagrany
  3. Bestie! Nastolatki spaliły żywcem szczeniaki! Film wrzucili do sieci