Jakie zabawki dla psa są odpowiednie? Na rynku dostępne są piłki, sznurki, frisbee i różnego rodzaju gryzaki. Nie wiesz, jaką wybrać dla swojego pupila? Przychodzimy z odsieczą.

Zabawki dla psa – piłki, sznurki, szarpaki

Piłka

Jest to dobra zabawka dla psa, który uwielbia się ruszać. Piłka może być też dobrym sposobem na zrzucenie wagi, ale do tego sprawdzi się także frisbee.

Istnieją piłka np. ze sznurkiem, które z łatwością można rzucać na większe odległości. Jeśli jednak zależy wam na zwykłej piłce, można zaopatrzyć się w wyrzutnik do piłek.

Frisbee

Dobra zabawka dla psiaków nadmiernie aktywnych i gotowych do wysokich skoków. Tak jak w przypadku piłki, frisbee dobrze sprawdzi się przy treningu odchudzającym psiaka.

Przy wyborze frisbee trzeba zwrócić uwagę czy jest wystarczająco miękkie i nie zrobi krzywdy psiakowi, kiedy będzie je łapał.

Kong na przysmaki

Zabawka do użytku domowego. Przy rzuceniu tor lotu jest przypadkowy i nie jest przewidywalny dla psa.

Dodatkowym atutem Konga na przysmaki jest to, że może zająć czworonoga w czasie kiedy wychodzimy z domu. Wiele czworonogów ma z tym problem, ta zabawka może go rozwiązać.

Szarpak

Jakie zabawki sprawdzają się dla psów, które miały pierwotnie przeznaczenie myśliwskie. Takie psiaki uwielbiają imitację polowania, a właśnie tym jest zabawa z szarpakiem.

Szarpak pozwala także na zbudowanie mocniejszej i trwalszej więzi. Czy jest coś bardziej łączącego, niż wspólna zabawa?

Gryzak

Dobra zabawka dla szczeniąt, które uwielbiają niszczyć wszystko, co na ich drodze. Możecie poszukać w internecie wersji gryzaka z miejscem na smakołyki. Zdecydowanie na dłużej może to zająć niszczycielskiego psiaka.

Przytulanki

Nie dawajcie nigdy psiakom dziecięcych przytulanek do zabawy. Takie zabawki mają małe elementy plastikowe, przez które pies może się udusić.

Ja zazwyczaj przytulanki mojemu psu kupuję w IKEA. Są świetne, nie mają plastikowych oczu ani nosków, a dodatkowo ich cena nie przeraża.

UWAGA!

Część weterynarzy odradza zabawę z psem przy pomocy patyka. Pies może się na niego nadziać albo mogą mu się wbić wewnątrz pyska drzazgi. 

Wiesz już jakie zabawki dla psa są dobre? Jakie zabawki nadadzą się dla Twojego pupila?

zabawki dla psa

Zobacz także:

  1. Seksualny zwyrodnialec zgotował psu piekło. Sunia jest w krytycznym stanie
  2. Karma dla psa: sucha czy mokra – co wybrać?
  3. Zwierzaki z zespołem downa. Ich widok rozczula [GALERIA]