zabawki dla psa

Zabawki dla psa. Wybór jest ogromny, a właściciele nadal dają swoim psiakom do zabawy patyki. Czy to jest dobry pomysł? Zabawa patykiem z pupilem może się skończyć naprawdę tragicznie. Weterynarze donoszą, że w gabinetach ciągle lądują psiaki po wypadkach podczas takich atrakcji. Sprawdź, dlaczego nie powinieneś bawić się z psem patykiem. 

Zabawki dla psa produkowane są w tych czasach w tak wielu opcjach, że naprawdę możecie zrezygnować z patyków. Zabawa nimi nie jest bezpieczna. Zobaczcie jakie może to mieć tragiczne efekty. 

Zabawki dla psa. Dlaczego pies nie powinien bawić się patykami?

Aportowanie dla wielu psiaków to największa przyjemność. Uwielbiają gonitwę za zabawką i szybki bieg w stronę właściciela, nie zawsze jednak w celu oddania łupu. Należy jednak pamiętać, że do zabawy z psem zostały stworzone bezpieczne zabawki. Patyk do nich na pewno nie należy. 

Jakie zagrożenia dla psa ma zabawa patykiem?

Po pierwsze – może psa pokaleczyć

Patyk, a raczej obecne na nim drzazgi mogą wbić się w język i podniebienia psa. To może skutkować dużym dyskomfortem oraz bólem. Jeśli zauważysz, że Twój psiak zaczął się zachowywać nerwowo po spacerze i cały czas mlaszcze językiem? Zajrzyj mu do paszczy, bardzo możliwe, że zostały w niej pozostałości po drewnianej zabawce. Może także wbić się czworonogowi podczas zabawy w oko, a to może się skończyć jego utratą.