Zabawne filmiki ze zwierzakami

Zabawne filmy ze zwierzakami, to coś co uwielbia chyba każdy. Moim sposobem na kiepski humor – zwłaszcza w jesienne wieczory – jest oglądanie śmiesznych zwierząt. Potrafię spędzić na ich oglądaniu pół dnia i kiedyś czułam się winna. Całe szczęście odkryłam niezwykłe badania naukowców, które mówią, że takie filmiki dobrze wpływają na koncentrację i nie tylko. 

Zabawne filmiki ze zwierzakami sposobem na stres

Praktycznie każda osoba w moim otoczeniu była przynajmniej raz zmuszona do obejrzenia ze mną takich filmów. Dla mnie to zawsze świetny sposób na spędzanie czasu – niezależnie czy mam zły, czy dobry humor. Jednak oglądanie ich podczas stresowych sytuacji, może działać relaksująco. Zdaniem naukowców taki sposób spędzania wolnego czasu jest nieoceniony dla naszego zdrowia psychicznego oraz może nam pomóc w podniesieniu efektywności pracy. Jeśli zależy Ci na tym, żeby z Twoją głową było wszystko w porządku – poniżej masz najśmieszniejszy filmik, jaki dzisiaj zobaczysz. 

Zabawne filmiki ze zwierzakami poprawiają wydajność pracy oraz efektywność

Naukowcy z Uniwersytetu w Hiroszimie sprawdzili, jaki wpływ na naszą pracę, ma oglądanie takich filmowych kompilacji. Przeprowadzili badania, które pokazały, że osoby oglądające zabawne filmy ze zwierzętami, były zdecydowanie bardziej wydajne w pracy. Łatwiej było im się skoncentrować. Zadania wykonywali dłużej, ale z większą dokładnością. Osoby biorące udział w badania, po obejrzeniu filmów stawały się bardziej opiekuńcze. Dlatego postanowiliśmy zadbać też o Twoją efektywność – poniżej prześmieszny filmik. 

Jakie plusy ma oglądanie zabawnych filmów ze zwierzakami?

Podsumowując:

  • dobrze wpływają na koncentrację

  • poprawiają efektywność pracy

  • uspokajają

  • relaksują 

  • poprawiają znacząco nastrój

Nie czuj się więc winny. Nawet jeśli spędziłeś właśnie cały dzień lub zamierzasz, na oglądaniu zabawnych zwierzątek – pamiętaj, że ma to na Ciebie dobry wpływ. 

Obejrzyj także:

  1. Reakcja tej dziewczynki na małego kota rozbraja. Pokochały ją miliony internautów [VIDEO]
  2. Nie uda Ci się NIE ŚMIAĆ. Te zwierzaki rozbawią Cię do łez. Galeria
  3. Psy wyrzucane z balkonu, podpalane, żywcem topione. Polacy nie mają serc