zabawne zwierzaki
Poniżej zabawny filmik / Źródło: screen z poniższego filmu/YouTube

Zabawne zwierzaki, które zobaczycie poniżej rozbawią was do łez. To jeden z lepszych filmików z zwierzętami w roli głównej, jaki od dawna widziałam. A wiedzcie, że oglądam ich naprawdę sporo. Pisałam przecież jakiś czas temu, że oglądanie zabawnych zwierząt ma dobry wpływ na koncentrację, staram się nad nią cały czas pracować. 

Zabawne zwierzaki są zbawienne na stres

Zabawne zwierzaki oprócz tego, że mają dobry wpływ na koncentrację i efektywność pracy, dobrze wpływają na stres. Rozluźniają i relaksują. Kiedy masz gorszy nastrój, a część osób narzeka na to jesienią, włącz filmik z zabawnymi zwierzakami lub pooglądaj zabawne zdjęcia z nimi. To naprawdę pomaga, przeprowadzałam doświadczenia na sobie. Oczywiście ważne, żeby oglądać filmiki, w których nie dzieje się im krzywda. Takie filmiki powinny być zgłaszane do serwisu. Jednak w serwisie YouTube czy na naszym fanpage’u jest wiele filmów, na których żadne zwierzę nie cierpi. 

Czy pies lub kot może być zdezorientowany? Czy mój nastrój wpływa na mojego psa?

Zdecydowanie tak. Mój pies, zresztą tak samo jak kot z filmiku, uwielbia bawić się balonami – takimi napompowanymi. Kiedy takowy pęka, zdziwienie na pysku mojego psa jest nie do opisania. Tak samo zabawne zdezorientowanie maluje się na pyszczku szopa pracza, który próbuje wyprać w wodzie watę cukrową. Rozczulający widok. Pies może czuć się także zdezorientowany w czasie przeprowadzki czy podczas pakowania przed wyjazdem. Warto zwrócić uwagę czy zwierzak przypadkiem nie denerwuje się za bardzo. Można zastosować wtedy czynniki łagodzące. Dla kotów np. polecane są specjalne uspokajające feromony, istnieje także odpowiednik dla psich czworonogów. 

Czytaj także: Myśleli, że uratowali zwykłe szczeniaki. Byli w szoku, gdy okazało się czym są

Zastanawiasz się czy zwierzaki wyczuwają Twój nastrój? Z pewnością. Ile razy miałaś sytuację, kiedy Twój psiak przychodził się do Ciebie przytulić, kiedy byłaś smutna, a kot ogrzewał Cię swoim ciałkiem, kiedy byłaś chora? No właśnie. To niezawodny znak, że zwierzęta współodczuwają. Mają szczególną tendencję do odbierania emocji i uczuć swojego właściciela. A teraz obiecany filmik. Gwarantujemy, że posikacie się ze śmiechu. Podzielcie się też nim z najbliższymi, poprawcie im dzień. Miłego oglądania. 

Zobacz także:

  1. Staruszkowi spłonął dom. Z domu wyniósł tylko swojego zwierzaka, popłaczesz się
  2. Uratował dzikiego kota. Wdzięczność WYJĄTKOWEGO zwierzaka roztopi Twoje serce
  3. Niesamowity film! Pies utknął na torach. Jego towarzysz nie odstąpił go na krok