Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce opublikowało przerażający i mrożący krew w żyłach filmik. Na filmie widać, jak starszy, siedzący na ławce mężczyzna łapie kaczkę i brutalnie skręca jej kark. Włożył ją do reklamówki, a następnie zaniósł do swojego samochodu. Mężczyzna zabił kaczkę na oczach dzieci!

Takiej sceny leśnicy, strażnicy miejscy i pracownicy TOZ-u jeszcze nie widzieli

Nad stawem przy ul. Umultowskiej na poznańskim Morasku mężczyzna złapał kaczkę i nie zwracając uwagi na świadków, skręcił jej kark i wsadził do reklamówki. Najgorsze jest to, że zabił kaczkę na oczach dzieci.

“To wręcz nieprawdopodobne, nie spotkaliśmy się dotąd z takim zachowaniem człowieka, który w obecności świadków kradnie kaczkę” – komentuje Arkadiusz Kozłowski, zastępca dyrektora Zakładu Lasów Państwowych w Poznaniu.

Na odłów dzikich zwierząt trzeba mieć oficjalne pozwolenie

Mężczyzna, idąc do samochodu mamrotał pod nosem, że ma u siebie wolierę z ptakami i tam właśnie chce umieścić kaczkę. Niestety na filmiku widać, że kaczka, która z pewną ufnością podeszła do mężczyzny, po tym jak ją złapał przestała się ruszać. Najprawdopodobniej mężczyzna skręcił zwierzęciu kark. Dodatkowo, w Polsce odłów dzikich zwierząt może mieć miejsce po otrzymaniu specjalnego pozwolenia i dokonuje go osoba uprawniona do tego, posługująca się odpowiednim sprzętem.

– To zabronione, ponadto w taki sposób nie traktuje się żywych zwierząt! Na odłów dzikich zwierząt potrzebne jest zezwolenie, ponadto dokonuje tego uprawniona osoba, znająca się na rzeczy i dysponująca odpowiednim sprzętem. Na pewno mężczyzna z filmu nie był taką osobą uprawnioną. Rejon tamtych stawów, zawiadywany przez nas i przez uniwersytet cieszył się dotąd szacunkiem przechodniów okazywanym przyrodzie, raz tylko mieliśmy do czynienia z nielegalnym połowem ryb. – dodaje Arkadiusz Kozłowski.

Zabił kaczkę na oczach dzieci

Cała sytuacja miała miejsce w uczęszczanym przez rodziców z dziećmi miejscu. Niestety mężczyzna nie zrobił sobie zupełnie nic ani z cierpienia zwierzęcia, ani z tego, że dzieci widzą całą sytuację. Przykre jest także to, że nikt z obecnych nie zwrócił mężczyźnie uwagi i nie interweniował w tej brutalnej sytuacji.

Sprawca złapany

Sytuacja miała miejsce w ubiegły piątek. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od razu opublikowało film, w celu identyfikacji sprawcy. Jak poinformowała poznańska policja, mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek wieczorem. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie, jak informuje Marta Mróz z komendy miejskiej w Poznaniu. – Prowadzone są czynności w celu postawienia mężczyźnie zarzutów, co najprawdopodobniej nastąpi jeszcze dziś – dodaje.

68-letni mężczyzna, która zabił kaczkę na oczach dzieci odpowie za złamanie przepisów dotyczących ustawy o ochronie zwierząt.

Obecnie film został usunięty z sieci ze względu na określenie danych osobowych i złapanie sprawcy.

Zobacz także:

  1. Czy psy są mądrzejsze od kotów? Sprawdź, co na ten temat uważają naukowcy
  2. Dlaczego pies podnosi łapę jak sika? Prosta odpowiedź
  3. Rośliny trujące dla kota. Sprawdź listę