zachowania psów

Zachowania psów potrafią być bardzo dziwne. Często dla nas, niezrozumiane i nietypowe. Niestety ludzie mają dość duży problem z antropomorfizacja, czyli przypisywaniem ludzkich zachowań, cech oraz charakteru naszym czworonożnym przyjaciołom. Zastanawiasz się czemu pies na Ciebie patrzy lub czemu szczeniak chowa się za nogami?

Zachowania psów wcale nie muszą być wielką niewiadomą. Niektóre z nich mogą okazać się prostsze niż nam się wydaje. Poniżej znajdziecie siedem psich zachowań, które często bywają błędnie interpretowane. 

Mowa ciała psa, czyli jak rozumieć zachowania psiaków?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twój pies reaguje, aż tak dużą ekscytacją na słowo “spacer”? Psy podobnie jak człowiek, delfin, małpa czy papuga rozumieją wiele słów. Rekordzista znał ich ponad 100! Naukowcy mówią o zgadywaniu znaczenia słowa na postawie obiektu, który jest używany. Jeśli mówimy słowo “spacer” trzymając w ręku smycz lub zmierzając z psem w stronę drzwi. Po czasie pies zaczyna rozumieć, że wypowiadane słowo oznacza, że za chwile będzie mógł hasać przy boku swojego właściciela.

Zachowania psów: dlaczego pies ziewa zaraz po mnie?