skunks

W okolicach blisko dwa tygodnie temu uciekł swoim właścicielom podczas wyjazdu niezwykły zwierzak. Bardzo rzadko spotykany w Polsce, ale wszyscy widząc go, boją się ataku smrodem. Skunks zaginął 22 lipca. 

Czy mogę trzymać skunksa w domu?

W Polsce wbrew pozorom mieszka wielu właścicieli egzotycznych zwierząt. Coraz popularniejsze staje się posiadanie szopa pracza, skunsa czy fenka i jak najbardziej jest legalne. Właśnie do takiej grupy zalicza się para, która zgłosiła zniknięcie swojej skunksicy Zuzi.

Skunksica Zuza zaginęła

Zuzia zaginęła 22 lipca wieczorem w okolicy ogródków działkowych przy ul. Okulskiej. Ślady skunksa widoczne były na działkach. W akcję włączyła się właścicielka innego zaprzyjaźnionego skunksa.

Skunks – nie musisz się go bać!

Skunksy hodowlane, przeznaczone do życia z człowiekiem mają zaraz po urodzeniu, oczywiście pod narkozą, wycinane gruczoły zapachowe. Po drugie ich ruchy są bardzo powolne, a ich temperament jest bardzo podobny do fretkowego albo króliczego. Są bardzo łagodne.

Jeśli gdzieś na Twojej drodze pojawi się skunks, zwłaszcza w okolicach Łodzi – skontaktuj się z Policją lub przez Facebook z jego właścicielką.

Monika Augusiewicz i Maciej Wolski proszą o kontakt wszystkich, którzy mogli widzieć Zuzę lub mają pomysł i chęci żeby pomóc w jej poszukiwaniach. 

Jakie są skunksy?

Potrafią dożyć w domu 12 lat. Dorosłe osobniki osiągają około 40 cm długości i 4 kg wagi. Trzeba uważać, żeby nie utuczyć pupila, w trosce o jego serce. W warunkach domowych ich dieta powinna być bogata w białko i warzywa.

skunks Zuzia

Zobacz także:

  1. Karma sucha czy mokra – co wybrać?
  2. Smród, odchody i martwe zwierzęta. 275 dzikich zwierząt żyło w skrajnych warunkach
  3. Uważajcie na spacerach na psiaki i siebie! Ta roślina powoduje dotkliwe i groźne oparzenia