zagłodził psa_Merdacz

Kiedy ratownicy znaleźli psa o imieniu Benji, był zagłodzony do granic możliwości. Za łóżko zwierzaka robiła wyłącznie kamienna podłoga, psiak miał także wiele ran, po tym jak ludzie rzucali w niego kamieniami. Właściciel zagłodził psa tak, że czworonóg ledwo trzymał się na nogach.

Zagłodził psa: zwierzę ledwo stało na nogach

Kiedy ratownicy znaleźli psa, był tak wychudzony, że ledwo trzymał się na nogach. Czworonóg podchodził do wolontariuszy bardzo nieufanie, ale oni postanowili za wszelką cenę zyskać jego zaufanie. Zaoferowali psiakowi jedzenie. Początkowo pies nie był w stanie pokonać strachu i nie podchodził do miski. Pies zapewne bał się, że jest to pułapka i kiedy podejdzie do miski, ktoś zacznie rzucać w niego kamieniami lub go bić. Jednak w pewnym momencie głód dał tak znać o sobie psu, że nie potrafił się powstrzymać przed podejściem do pożywienia. Sposób w jaki pies jadł posiłek podany przez wolontariuszy łamał serce, widać było, że pies od dawna nie miał treściwego posiłku w pyszczku. Po wszystkim pies został przewieziony do kliniki weterynaryjnej. Zdaniem weterynarza, była to ostatnia chwila na ratunek dla tego psa.

„Ten pies był tak wycieńczony, że bez odpowiedniej pomocy mógłby nie przeżyć kolejnego dnia. Całe szczęście, że został uratowany!” – przyznał weterynarz.

Zagłodził psa: powód rozrywa serce

Kiedy ratownicy zapytali właściciela zwierzęcia o powód zaniedbania, usłyszeli, że zapomniał. Opieka nad psem wyleciała mu po prostu z głowy. Dziwne tłumaczenie, biorąc pod uwagę, że pies był ranny i całkowicie zabiedzony. Przecież oprócz pamięci ten człowiek zapewne miał oczy i widział w jakim stanie znajdował się czworonóg.

Po wielu cierpieniach życie psa odwróciło się o 180 stopni

Pies po wyleczeniu ran i odkarmieniu trafił do domu tymczasowego, gdzie pierwszy raz w życiu doświadczył pełnej miski, ciepła i miłości. Benji wydobrzał na tyle, że możliwe było szukanie psu domu na stałe. I znalazła się rodzina, która z całego serca chciała przygarnąć psa. Wolontariusze przeprowadzili z kandydatami rozmowę adopcyjną i pies trafił do nowego domu.

Benji w końcu prowadzi życie takie, na jakie zasłużył jako pies. 

Zagłodził psa_Merdacz

zagłodził psa_Merdacz

 

Zobacz także:

  1. Stracisz psa i wolność! Bezmyślne zachowanie tępione przez policję
  2. Najdziwniejsze zwierzęta trzymane w domach! Będziesz w szoku [VIDEO]
  3. Genialna wiadomość dla skatowanych i zaniedbanych psów z tej pseudohodowli