Zalety posiadania psa

Zalety posiadania psa. Jest ich naprawdę wiele, czy jednak zdawaliśmy sobie z nich sprawę? Dla nas pies jest po prostu przyjacielem, członkiem rodziny. Nie zamienilibyśmy go na inne zwierzę na nic na świecie, nawet jeśli czasem broi, jednak naukowcy donoszą, że posiadanie czworonoga w swoim życiu to nie tylko radość. Mają one wiele zalet!

Zalety posiadania psa, jakie są? Pies przychodzi do nas, kiedy nam smutno, próbuje nas pocieszyć liżąc nas po twarzy i merdając ogonem. Może on również pełnić funkcję naszego prywatnego ochroniarza i bronić nas przed całym złem na świecie. Nie jest to jednak wszystko. Sprawdźcie sami!

Zalety posiadania psa. Jakie korzyści płyną z posiadania psa?

Kiedyś uważano, że kontakt z psem lub kotem w momencie narodzin dziecka, może zwiększać ryzyko chorób alergicznych, teraz uważa się wręcz przeciwnie, mogą się one nawet zmniejszyć podatność na nie. Pies, a alergia? Badania zaprezentowane podczas corocznego spotkania naukowego American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI) udowodniły, że kontakt z psem podczas ciąży wiązał się z niższym ryzykiem wyprysków u dzieci w wieku dwóch lat. To jeszcze nie koniec!