fot. Pogotowie dla zwierząt w Bydgoszczy

Ratunek dla tych zwierząt przyszedł w minioną sobotę. Wtedy to, Pogotowie dla Zwierząt wraz z Bydgoskim Klubem Przyjaciół Zwierząt “Animals” odebrało 58-letniej mieszkance Bydgoszczy 23 zwierzęta. Żyły one w strasznych warunkach, były głodne i zaniedbane. Kobieta odpowie najprawdopodobniej za znęcanie się nad zwierzętami. Obecnie przebywa na obserwacji psychiatrycznej.

Zgłoszenie o złym traktowaniu zwierząt

Klub Przyjaciół Zwierząt “Animals” dostał zgłoszenie, że w jednym z bydgoskich mieszkań utrzymywanych jest bez odpowiedniej opieki i warunków, w ciemności żyje kilkadziesiąt niedożywionych kotów.

Kiedy wolontariusze chcieli sprawdzić, w jakich warunkach żyją zwierzęta, odmówiono im wejścia do mieszkania, twierdząc, że kotów w nim nie ma. Właścicielka wyszła z mieszkania i ukryła się przed wolontariuszami na pobliskich ogródkach działkowych. Przed jej mieszkaniem na zmianę dyżurowali pracownicy organizacji. W końcu, z pomocą policji udało się wolontariuszom zlokalizować kobietę. W asyście policji i lekarza weterynarii członkowie stowarzyszenia weszli do mieszkania kobiety.

Kilka ton nieczystości

Po wejściu do mieszkania okazało się, że nieczystości może być nawet kilka ton. Szmaty, ciuchy i śmieci wymieszane z odchodami 23 kotów sięgały powyżej metra.

– Smród był taki, jakby kilka lat tam nie sprzątano – mówią członkowie stowarzyszenia. Zabranie kotów z tego miejsca nie było to jednak proste – wiele z nich było zdziczałych i nie dało się zwabić. Minęło wiele godzin zanim ostatni kot opuścił mieszkanie.

Wszystkie zaniedbane zwierzęta zostały zabrane kobiecie.

Zaniedbane zwierzęta były w strasznym stanie

Zaniedbane zwierzęta miały ropno-krwiste lub surowicze wypływy z nosa i oczu, zmiany grzybicze, wyłysienia na skórze, zapalenia przyzębia, były zapchlone i zarobaczone oraz wyniszczone z odwodnienia. Kotami niezwłocznie zajął się lekarz weterynarii. Właścicielka zwierząt trafiła do szpitala na obserwację, ponieważ w trakcie interwencji groziła samobójstwem. Jeżeli badania psychiatryczne potwierdzą, iż jest poczytalna – za znęcanie się nad zwierzętami grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz posiadania zwierząt.

Zaniedbane zwierzęta, odebrane kobiecie
fot. Pogotowie dla zwierząt w Bydgoszczy
Warunki w jakich żyły zaniedbane zwierzęta
fot. Pogotowie dla zwierząt w Bydgoszczy

Zobacz także:

  1. Znęcanie nad zwierzętami. Historia tego psa rozerwie Ci serce
  2. Najdziwniejsze zwierzęta trzymane w domach! Będziesz w szoku [VIDEO]
  3. Mały ptak wylądował na jej ręce. Po chwili zrozumiała dlaczego nie ucieka