zdrowie psa

Zdrowie psa jest zawsze najważniejsze dla właściciela. Samo tylko przeczucie o tym, że coś złego może spotkać naszego czworonożnego przyjaciela, sprawia, że mamy ciarki na ciele. Wszyscy chcemy, aby nasz towarzysz był z nami jak najdłużej – na dobre i na złe. Lekarstwem, które uchroni zwierzę przed poważnymi chorobami jest przede wszystkim nasza odpowiedzialność i jak najszybsze interweniowanie.

Zdrowie psa w dużym stopniu zależy od nas

To My jesteśmy odpowiedzialnymi opiekunami zwierząt, które bez naszej pomocy mogą zostać narażane na wielkie niebezpieczeństwo.Ważne jest, aby pamiętać o wizytach kontrolnych u weterynarza. Kolejna sprawa to dbanie i zwracanie uwagi na dietę oraz zachowanie psa. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na uzębienie i dziąsła, gdyż jest to zawsze pięta achillesowa wszystkich czworonożnych stworzeń. Nic dziwnego, skoro nie myją zębów. 

Zdrowie psa – na co powinienem zwracać uwagę?

Pierwszym czynnikiem, który powinien zwrócić uwagę posiadacza czworonoga, jest woń, jaką roztacza wokół siebie pupil. Najczęściej nie jest to najprzyjemniejszy zapach, ale właściciel, który przywyknie do woni swojego psa na pewno zawsze będzie wiedział, czego może się spodziewać. Woń z pyska, odbytu, a nawet nosa może się okazać niebezpieczeństwem. Jeśli więc niepokoi nas to, jak ulubieniec pachnie, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza.

Kolejną sprawą jest regularne sprawdzanie skóry swojego psa – przynajmniej raz w miesiącu. Nie można zapomnieć o uszach i mordce. Jeśli na skórze twego pupila pojawią się jakieś zmiany, których nie dostrzegałeś wcześniej – obserwuj je. Mogą świadczyć o poważnej chorobie. W przypadku, gdy owe zmiany zaczynają  krwawić lub sączy się z nich wydzielina, znaczy, że potrzebna będzie interwencja.