znani miłośnicy zwierząt

Znani miłośnicy zwierząt, czy mogą zdziałać coś więcej? Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, wiele gwiazd staje w obronie zwierząt. Pokazują oni swoją dezaprobatę np. jeśli chodzi o futra, występując w różnych kampaniach, często dość kontrowersyjnych.

Znani miłośnicy zwierząt, nie śpią, reagują, nagłaśniają. Może okazać się to dużą pomocą np. dla fundacji ratujących zwierzęta. Dostają oni w ten sposób większy rozgłos, a co za tym idzie, więcej osób wpłaca, choć parę złotych, które mogą pomóc pieskom czy kotkom przerwać ciężkie czasy. Co robią Polskie gwiazdy? W jaki sposób pomagają zwierzętom? Kto jest miłośnikiem zwierząt?

Znani miłośnicy zwierząt: Joanna Krupa

Krupa od zawsze publicznie i głośno podkreślała swoją miłość do zwierząt. Mówiła też, że dwa razy w miesiącu udaje się do schroniska, wspomaga czy nawet leczy chore psy, z własnych funduszy, a następnie pomaga im znaleźć nowe domki. Wystąpiła również w dwóch kampaniach PETA, gdzie to pozowała w bardzo kontrowersyjny sposób, mówiąc, iż wolałaby chodzić nago, niż w futrze.  Joanna Krupa nagrała nawet piosenkę, o dość nietypowym tytule CHWDP-Chcę wam dać psa, gdzie w dość zabawny sposób namawia ludzi do adopcji i pomocy w przytuliskach, a teledysk do tej piosenki obejrzało ponad 800 tysięcy osób. 

Znani miłośnicy zwierząt: Michał Piróg

Telewizyjny kompan Joanny Krupy, Michał Piróg, również podziela jej miłość do zwierząt, a poszedł on nawet o krok dalej. Zrezygnował całkowicie z jedzenia mięsa, do czego również namawia swoich fanów, prezentując ten styl żywienia na swoich portalach społecznościowych. Piróg wspiera między innymi kampanię “Lubię delfiny”. W wielu wywiadach wypowiadał się i był za zaostrzeniem kar, dla ludzi, którzy znęcają się nad zwierzętami. Wyrażał swoje niezadowolenie z Polskiego prawa i wspierał ustawę o ochronie praw zwierząt