znęcanie się nad zwierzętami

Znęcanie się nad zwierzętami może przybierać różne formy. Nie tylko zabicie zwierzęcia jest karygodnym czynem, ale także uderzanie go, trzymanie w złych warunkach, głodzenie czy nawet jak w tym przypadku — rzucanie nim o podłogę. 

Znęcanie się ze zwierzętami często przypisujemy dorosłym, jednak nawet Ci najmłodsi mogą zrobić coś okrutnego braciom mniejszym. Niestety to rodzice sprawują opiekę nad dzieckiem i to oni powinni nauczyć swoje potomstwo, szanowania zwierząt. Jednak w tej historii było inaczej.

Znęcanie się nad zwierzętami: definicja. Znęcanie się nad zwierzętami: psychologia.

To w gminie Tuchomie pod Miastkiem mieszka rodzina, w której domu wydarzyło się coś wprost okropnego. Ktoś nagrał filmik, jak zaledwie kilkuletnia dziewczyna podnosi z ziemi, króliki, aby następnie z impetem uderzyć nimi o podłogę. Zabawa trwa w najlepsze, a dziecko ma uśmiech wymalowany na twarzy. Rodzice malucha nie tylko nie reagują, ale i nakręcają całą sytuację, zachęcają ją, aby dalej się tak zachowywała.

Ktoś z dorosłych osób kładzie lub rzuca na jej głowę kolejne króliczki, a nawet kopie uciekające w popłochu i wystraszone zwierzęta, wprost pod jej ręce. Zapewne każdy z nas w tym miejscu zastanawia się, co ma w głowie osoba, która traktuje w ten sposób zwierzęta? Skąd biorą się takie zachowania? Każde zwierze niezależnie od wyglądu, rozmiaru czy gatunku zasługuje na szacunek. Oczywiście, mamy prawo nie lubić danego gatunku zwierząt, jednak nie zmienia to faktu, iż takie traktowanie jest wprost niedopuszczalne.