ZOO w Poznaniu. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie poznańskiego ZOO. Pracownicy ogrodu zauważyli, że przy płocie, który znajduje się w głębokiej wodzie, utknął zwierzak. Natychmiast podążyli mu z pomocą. Sprawę skomentowali, że dla nich wszystkie zwierzęta są ważne. Nie tylko te, które są pod opieką ogrodu zoologicznego. 

ZOO w Poznaniu: mała lisiczka zaplątała się w ogrodzenie

Pracownicy ZOO w Poznaniu zauważyli, że na jednym z wybiegów znajduje się lis, który utknął w ogrodzeniu. Największym problemem było to, że ogrodzenie znajdowało się w głębokiej wodzie, a zwierzak zaczął się topić.

Dzięki szybkiej reakcji lisa udało się uratować. Kochamy wszystkie zwierzęta, nawet te, które nie są podopiecznymi zoo. Dziś rano udało się uratować lisiczkę zaplątaną w płot – piszą na swoim profilu na Facebooku pracownicy ZOO.

O poznańskim ZOO było ostatnio głośno: zmarła żyrafa

Pracownicy oraz wolontariusze ZOO uważają, że winni śmierci żyrafy Dobrawki są ludzie. Zdaniem weterynarza zwierzę padło przez rzeczy, jakimi było karmione przez niemyślących turystów. ZOO w Poznaniu zapowiedziało sekcję zwłok Dobrawki, jeśli okaże się, że zwierzę padło przez głupotę ludzi – zostaną wyciągnięte konsekwencje, a sprawa zakończy się w sądzie. Niestety nie są odosobnione przypadki, kiedy zwierzęta cierpią przez głupotę człowieka. Poniżej znajdziecie galerię, która jest na to dowodem. Smutny wpływ działalności człowieka na świat zwierząt. 

To, do czego potrafią doprowadzić ludzi, rozrywa serce. Zwierzęta giną przez nasze lenistwo, ignorancję oraz brak myślenia. Oprócz tego, że zwierzaki cierpią przez brak serca u ludzi, to dochodzi do tego brak świadomości. Jednak naszym zdaniem brak wiedzy nie może być usprawiedliwieniem. Zwłaszcza, że tak jak w przypadku Dobrawki w całym ZOO w Poznaniu wywieszone były kartki z zakazem karmienia zwierząt.

ZOO w Poznaniu
Lisiczka, która potrzebowała pomocy
ZOO w Poznaniu
Pracownicy ZOO ratujący potrzebującego zwierzaka
ZOO w Poznaniu
Pracownicy ZOO ratujący potrzebującego zwierzaka
Zoo w poznaniu
Uratowana lisica

Źródło: e-poznań 

Zobacz także:

  1. Po latach zwierzak został uratowany z cyrku. Jego spotkanie z wybawcą wzrusza
  2. 20+ cudownych zdjęć przedstawiających miłość w świecie zwierząt
  3. Podpiszesz się pod tym rękami i nogami. Niezwykłe kampanie na rzecz zwierząt