zoo

W zeszły czwartek poznańskie zoo poinformowało o tragicznej śmierci, jaka miała miejsce tamtego dnia. Zmarła żyrafa o imieniu Dobrawa, która chorowała przez jakiś czas z niewiadomych przyczyn. 

Zoo zgłasza sprawę na policję

Poznański ogród zoologiczny postanowił zaalarmować o całym zajściu komendę policji, która ma się zająć dochodzeniem i egzekwowaniem kar za złamanie zakazu i dokarmianie zwierząt. Władze podejrzewają od samego początku, że żyrafa rozchorowała się wskutek przekarmienia. 

– Od rana zajmowali się nią weterynarze, którzy podali jej leki rozkurczowe. Przeprowadzili też badania mające zdiagnozować przyczynę bólu. Zwierzę zmarło po południu – powiedziała dyrektorka zoo Ewa Zgrabczyńska w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.  

Okazuje się, że w tym samym czasie rozchorowała się inna żyrafa. Po ustaleniu przyczyny zgonu Dobrawy, sprawa trafi na policję. Jeśli potwierdzenia się potwierdzą, to zostanie też udostępniony zapis z kamer znajdujących się w ogrodzie i zdjęcia zrobione przez rzeczniczkę placówki. 

Zwierzęta są dokarmiane przez turystów

– Zazwyczaj ludzie karmią nasze zwierzęta cukierkami, wafelkami i chipsami. Dają to, co przynoszą ze sobą w plecaku –  powiedziała Ewa Zgrabczyńska w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Pozostali zwiedzający przyznali, że wielokrotnie alarmowali władze o sytuacjach, których byli świadkami. Dzieje się tak, pomimo zakazu znajdującego się w regulaminie poznańskiego zoo i wystawionych tabliczek przypominających o zakazie.

Poparcie zwiedzających

Po zamieszczeniu oficjalnej informacji, pojawiły się komentarze wyrażające poparcie dla stanowiska poznańskiego zoo i rozpoczęcia walki z dokarmiającymi ludźmi. 

“Gdy we wrocławskim zoo grzecznie zwróciłem uwagę, by nie dokarmiać muflona żołędziami usłyszałem, że mam się stamtąd wynosić, a także pytania “i co mi zrobisz?” Skończyło się na karczemnej awanturze z inwektywami, od których uszy więdły.”

“Sama zwróciłam uwagę starszej Pani, która odwiedziła zoo w Białymstoku i dokarmiała niedźwiedzia cebulowymi chrupkami. Wokół było mnóstwo oburzonych ludzi, ale nikt się nie odezwał. Po mojej interwencji zostałam nazwana “gówniarą”, po czym babcia się odwróciła na pięcie i zabrała zawstydzone wnuki.”

“Sam byłem świadkiem jak dziecko zachęcone przez kibicujących rodziców dawało papudze czipsy !!! Taka ilość zawartej tam soli może papugę zabić, a mnie za zwrócenie uwagi prawie pobił rosły ojciec…”

– Wpiszcie w regulaminie 50 tys. zł. kary za dokarmianie. 2-3 zapłaci, telewizja zrobi raban i będzie po kłopocie – pisze jeden z fanów poznańskiego zoo. 

Zdjęcie numer 1 w galerii -

Zobacz także:

  1. Dwukrotnie przejechał psa. Wyrok Cię rozwścieczy!
  2. Czarnobyl, miejsce katastrofy jądrowej. Biegają tam tysiące bezpańskich radioaktywnych psów
  3. Te zwierzaki strasznie cierpią przez Twoją głupotę. To musi się skończyć