zwierzęca przyjaźń

Zwierzęca przyjaźń nie zna granic i sztucznych podziałów. Nie ma w niej również miejsca na sztuczne uprzedzenia, które w społeczeństwie ludzi – dzielą a nie łączą. Człowiek mógłby się naprawdę bardzo dużo nauczyć od zwierząt, gdyż posiadają one w swoim szerokim wachlarzu zachowań wiele pozytywnych cech. Jedną z nich jest właśnie umiejętność zaprzyjaźnienia się z chyba wszystkimi możliwymi stworzeniami. Przeczytaj tekst i obejrzyj zdjęcia, które znajdują się na samym dole, a sam się o tym przekonasz. 

Zwierzęca przyjaźń: dlaczego jest taka cudowna? 

Zwierzęca przyjaźń jest niesamowita ze względu na całkowite wyzbycie się zbędnych uczuć, które mogą jedynie zepsuć relację. Obserwując czasem zaistniałe relacje międzyludzkie możemy śmiało dojść do wniosku, że psują się one przez wystąpienie zazdrości, zawiści, czy choćby licznych nieporozumień. Istotną rolę odgrywa w nich również podział polityczny, czy kulturowy. Szczęśliwie przyjaźnie, jakie tworzą zwierzęta są pozbawione tych zbędnych elementów świata ludzkiego. I dlatego są takie niesamowite i urocze. Nie wierzysz? Przeczytaj do końca tekst i obejrzyj nasze zdjęcia, które wprost roztopią Twoje serce i sprawią, że zmienisz zdanie i uwierzysz. 

Wyobrażenia kontra rzeczywistość

Ludzie bardzo często dziwią się i nie mogą zrozumieć fundamentów niektórych przyjaźni istniejących w świecie ludzi. Mam czasem wrażenie, że biorą wszystko poprzez pryzmat własnych odczuć. Wyobrażają sobie zapewne, że pies nie będzie się bawił z kotem, a świnia nie zaprzyjaźni z psem. Przykłady można mnożyć i wyliczać bez końca. Jednak nie to jest mym celem. Skąd biorą się takie błędne poglądy? Możliwe, że z bajek czy opowieści, które są nam powtarzane i przedstawiane w dzieciństwie. Większość z nas kojarzy zapewne historię Toma i Jerrego (kota i myszy, którzy nie pałali do siebie uczuciem). Wiecie, że odpowiednie wprowadzenie zwierzęcia do stada składającego się z rzekomego wroga, może zdziałać cuda? Pewnie nie każdy kot zapała miłością do myszy, jednak nie oznacza to, że od razu musi żywić ku niej jakąś odrazę czy nienawiść. 

Rzeczywistość jest zupełnie inna

Baby i Charles to para przyjaciół mieszkająca ze sobą już od dłuższego czasu. Dlaczego o tym piszę? Choćby dlatego, że jedno z nich jest jaszczurką, a drugie kotem. Robi wrażenie? Nie ma w tym tak naprawdę nic niezwykłego. Jednak każdy człowiek robi wielkie i maślane oczy, niczym te kota ze Shrek’a, na wieść o takiej przyjaźni, która wydaje nam się inna i niemożliwa. Nic bardziej mylnego, jest możliwa i bardzo realna. 

Właściciel kota obawiał się adopcji jaszczurki ze względu na bezpieczeństwo nowego pupila, ale już wkrótce przekonał się, że niepotrzebnie! Baby i Charles to niesamowita para przyjaciół, której nikt nie wróżył zgodnej przyszłości – mimo to są teraz niemal nierozłączni. 

 – Baby relaksuje się w obecności swojego zimnokrwistego przyjaciela. Ten kot nigdy nie skrzywdziłby swojej ukochanej jaszczurki! – relacjonuje właściciel 

Zobacz także:

  1. Jest największym kotem na świecie. Będziesz zszokowany jego rozmiarem
  2. Najbardziej wzruszające adopcje. Zdjęcia psich staruszków, które znalazły dom
  3. Pies czy lis? Krzyżówka dwóch popularnych ras. Jego wygląd zapiera dech