Zwierzęta wymagają opieki, są dużą odpowiedzialnością, a okres szczenięcy i kocięctwo jest często testem na cierpliwość i nauką wybaczania. Jak wiadomo, psy i koty potrafią wszystko to oddać z nawiązką. Nie ma przecież lepszego widoku niż psi nos widziany zaraz po przebudzeniu czy widok psa, który cieszy się na nasz powrót, po bardzo długiej nieobecności, np. po trzech minutach. A kot wtulający się w nas i ugniatający nasze kolana? Co miód na serce. Zwierzęta mają jeszcze kilka super mocy. Np. są takie zwierzęta, które uratowały ludzi. 

Zwierzęta, które uratowały ludzi

Kotka zaalarmowała o wycieku gazu

Pewnej nocy 2007 roku państwo Guy spali, gdy nagle do sypialni wbiegła ich kotka Schnautzie i zaczęła walić łapą po nosie panią Trudy. Na początku kobieta ignorowała zachowanie kota myśląc, że po prostu chce się bawić, ale gdy walenie nie ustawało, obudziła swojego męża, a ten wyczuł ulatniający się gaz. Strażacy, którzy pojawili się w domu małżeństwa znaleźli uszkodzoną rurę w piwnicy. Sytuacja była na tyle groźna, że gdyby nie pobudka urządzona przez kotkę – państwo Guy zginęliby w wybuchu.

Golden retriever uratował chłopca przed pumą

11-latek, jak miał w zwyczaju wędrował ze swoim psem o imieniu Angel (ang. Anioł) po lesie w Kolumbii Brytyjskiej, gdy nagle zauważył, że jego pies jest wyraźnie zaniepokojony. Nagle przed dwójką wyskoczyła puma, ale Angel bez wahania doskoczył do zwierzęcia zanim ten zdołał skrzywdzić chłopca. Krzyk chłopca i walka zwierząt przyciągnęła uwagę miejscowego policjanta, który w porę użył broni. Angel przeszła skomplikowaną operację, ale wszystko skończyło się dobrze.

Lwy wystraszyły porywaczy

12-letnia Kenijka została uprowadzona ze swojej wioski najprawdopodobniej w celu zmuszenia jej do zawarcia małżeństwa. Była w niewoli około tygodnia, ale kiedy została w końcu odnaleziona przez policję, wokół nie było nawet śladu po porywaczach. Były za to trzy duże lwy. Podejrzewa się, że widok zwierząt szukających jedzenia spłoszył porywaczy, którzy zostawili dziewczynkę na pastwę losu. Jednak jej płacz musiał zmylić lwy i drapieżniki uznały ją za jedno z młodych osobników swojego gatunku, więc postanowiły się nią zaopiekować.

Świnka mądrzejsza niż pies?

Historia przydarzyła się Jo Ann. Kobieta dostała zawału przy swojej świni 70 kilogramowej świni Lulu. Świnka widząc sytuację od razu pobiegła do ogrodzenia, poradziła sobie z zasuwką i wyszła na drogę z nadzieją, że ktoś się zatrzyma. Jeden z kierowców zareagował na małą świnkę na środku drogi, podążył za nią i w porę znalazł Jo Ann. Dzięki reakcji świnki kobieta przeżyła.

Królik lekarzem?

Simon Steggal zapadł w śpiączkę insulinową, jego żona była przekonana, że mąż po prostu zasnął na kanapie. Cała sytuacja wyglądała zupełnie niegroźnie. Jedynie królik Dory wyczuł, że coś jest nie tak. Od razu wskoczył na klatkę piersiową swojego opiekuna i zaczął lizać go po twarzy. Zachowanie królika zaniepokoiło żonę Simona, tym bardziej, że mężczyzna zupełnie nie reagował. Wezwana karetka przywróciła normalne funkcje panu Steggalowi. Królik uratował człowiekowi życie.

Koń obronił przed krową

Pewna farmerka ze Szkocji, Fiona Boyd szła odprowadzić zagubione cielę do obory. Niestety matka cielaka zareagowała bardzo instynktownie i zaatakowała właścicielkę. Krzyki Fiony zaalarmowały jej konia, który przybiegł jej z pomocą i zablokował ataki na kobietę, która miała czas, żeby uciec za ogrodzenie.

Psi chwyt Heimlicha

Debbie Parkhurst zabrała się za apetyczne jabłko. Niestety, niefortunnie zakrztusiła się kawałkiem owocu. Kobieta nie dość, że zaczynała się dusić, wpadła w panikę. Wtedy jej pies przewrócił ją i zaczął skakać po jej klatce piersiowej. Dzięki temu kawałek owocu wypadł z tchawicy i kobieta mogła normalnie oddychać. Lekarz potwierdził, że gdyby nie interwencja psa – kobieta najprawdopodobniej już by nie żyła.

Papuga uratowała 2-latkę

Pewna papuga, o imieniu Willie zauważyła, że dwulatka zaczęła dławić się jedzeniem. Mama dziewczynki nic nie zauważyła. Wtedy papuga zaczęła trzepotać skrzydłami i krzyczeć “mama-dziecko”. Szybka reakcja opiekunki, która była na miejscu, uratowała dziewczynce życie.

Galeria “Zwierzęta, które uratowały ludzi”:

Zobacz także:

  1. Nadwaga u psa. Czym może grozić i jak sobie z nią poradzić?
  2. Mity na temat psów. W któryś na pewno wierzysz
  3. Przycinanie uszu i ogonów u psa. Ten okropny proceder nadal ma miejsce