zwierzęta które zabijają

Zwierzęta, które zabijają, zdecydowanie mogą być dużym zagrożeniem nie tylko dla innych zwierzaków, ale także i dla ludzi. Na które zwierzęta powinniśmy uważać? Które mogą być zagrożeniem?

Zwierzęta, które zabijają, wcale nie muszą być wielkich rozmiarów i posiadać ostrych zębów. Czy wiedzieliście, że królik jest w stanie zabić świnkę morską? Króliki przenoszą choroby, które dla kawi domowych, są śmiertelne. Nie wolno ich zatem trzymać w jednym pomieszczeniu, a tym bardziej w klatkach obok siebie. 

Poniżej znajduje się ranking, dwudziestu zwierząt, które najczęściej zbijają nas, ludzi. Jednak pierwsze miejsce jest dość zaskakujące, czy jesteś w stanie odgadnąć, jakie zwierzę, się tam kryje?

Zwierzęta, które zabijają: rekiny

Sama personalnie, okropnie boję się rekinów. Do tego stopnia, że nie wejdę do morza czy oceanu, nawet w miejscu, gdzie wiem, że te zwierzęta nie występują. Wszyscy tak naprawdę boimy się ataku tych zwierząt, ale czy słusznie. Rekiny owszem, zabijają ludzi, jednak takich wypadków jest zaledwie kilka w skali roku.

Zwierzęta, które zabijają: lamparty

Co prawda, pospolity człowiek najprawdopodobniej nigdy nie stanie oko w oko z tym zwierzęciem. W skali roku jednak ginie około piętnastu osób, z wyniku spotkania z lampartem, najczęściej ma to jednak miejsce w Indiach.

Zwierzęta, które zabijają: konie

Ta pozycja może niektórych zdziwić. Na pewno nie spodoba się ona, miłośnikom tych pięknych zwierząt. Wszak dla niektórych koń, jest takim samym przyjacielem, jak i pies czy kot. Jednak podczas rodeo, życie potrafi stracić około dwudziestu osób rocznie.

Zwierzęta, które zabijają: krowy

Choć te zwierzęta nikogo nie atakują i nie krzywdzą z premedytacją, są jednak dość ciężkie i silne, przez co w skali roku często dochodzi do wypadków, z udziałem krów.

Zwierzęta, które zabijają: mrówki

Z pozoru małe i niegroźne istoty, jednak jaka jest prawda? Rocznie umiera około trzydziestu osób, właśnie od wstrząsu anafilaktycznego spowodowanego pogryzieniem przez mrówki.