zwierzęta w zoo

Wiadomo, że warunki pogodowe i kataklizmy mogą spowodować wiele problemów. W czasie powodzi czy pożarów giną zwierzęta i ludzie. I niestety z tym nie da się walczyć. Jest to najzwyklejsza siła żywiołów i człowiek nic nie może na to poradzić. Co prawda są budowane różnego rodzaju mury, wały przeciwpowodziowe czy tamy, ale bardzo często nie są w stanie zabezpieczyć ludzi i zwierząt przed skutkami kataklizmów. 

Zginęły zwierzęta w ZOO

Dwa dni temu w mieście Colorado Spring w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych spadł ogromny grad. Kule gradowe były wielkości piłek golfowych, czyli miały blisko 5 cm średnicy. Nawałnica zostawiła za sobą wielkie zniszczenia. Setki zniszczonych samochodów, powybijane szyby w budynkach, 8 osób zostało także rannych. Obyło się bez ludzkich ofiar śmiertelnych.

Niestety podczas nawałnicy zginęły zwierzęta w ZOO. Ofiarami niszczycielskiego gradu zostały 4-letnia kaczka piżmowa Daisy i 13-letni sęp Motswari.

Zwierzęta w ZOO nadal są w szoku

Dwa zwierzaki odniosły śmierć, ale wiele zwierząt nadal jest w kiepskim stanie po nawałnicy, która przeszła nad górami Cheyenne. Bardzo wiele zwierząt reaguje nerwowo na nagłe zmiany atmosferyczne. Pies naszej redaktor naczelnej, kiedy nadchodzi burza chowa się w łazience. Wiele waszym pupili pewnie też tak robi.

Wyobraźcie więc sobie, jak wielki stres przeżyły te zwierzęta. Niestety na opady atmosferyczne nie mamy wpływu. Jednak np. na strzelanie fajerwerkami mamy. Mamy także na takie rzeczy, jak puszczanie lampionów. O tej sprawie było bardzo głośno w Warszawie kilka lat temu.

Chińskie lampiony szczęścia wpadły do ZOO

Na lewym brzegu Wisły, na wysokości Parku Fontann zostało zorganizowane masowe puszczanie chińskich lampionów. Niestety organizatorzy akcji nie pomyśleli o skutkach takiego działania. Wiele z tych zapalonych lampionów wylądowało w warszawskim ZOO, które znajdowało się równolegle do całego eventu, tylko po drugiej stronie rzeki. Było to niezwykle niebezpieczne, chińskie lampiony szczęścia mają w sobie druciany, metalowy stelaż. Wiele zwierząt zaczęło skubać pozostałości po lampionach. Na szczęście żadne z nich nie połknęło drutu – mogłoby się to skończyć naprawdę tragicznie.

Zobacz także:

  1. Uważaj! Jeśli dajesz się lizać swojemu pupilowi, możesz umrzeć
  2. Kontrowersyjne słowa gwiazdy TVN: “Naturalne futra nigdy nie będą passé”
  3. Weterynarz ostrzega przed owadami znalezionymi w pysku tego psa! Uważaj, mogą zabić