zwierzęta

Zwierzęta zawsze sobie poradzą i niezależnie od sytuacji znajdą rozwiązanie. Najlepszym przykładem tego będzie ta historia. Zwłoki mężczyzny przez 13 lat wisiały niezauważone na drzewie. Niezauważone przez ludzi. 

Kilka gatunków zwierząt w zmumifikowanych zwłokach

Zupełnie przypadkiem dokonano makabrycznego odkrycia. Zespół naukowców z Wrocławia przeanalizował niecodzienny przypadek gniazdowania w jednym miejscu kilku zwierząt. Nie byłoby w tym nic aż tak dziwnego, gdyby nie miejsce w jakim zwierzaki postanowiły zamieszkać. 

Przez 13 lat nikt nie zauważył zwłok mężczyzny

Zwłoki ludzkie wisiały na drzewie, kompletnie niezauważone przez ludzi. Dojrzały je jedynie zwierzęta, które postanowiły urządzić sobie gniazdo i zamieszkać w nich. Zwłoki wisiały na wysokości 25 metrów w koronie świerku. Prawdopodobnie należały do samobójcy. Zwłoki zostały znalezione przypadkiem w 2016 roku, ktoś przypadkiem dostrzegł wiszące ciało i poinformował policję o miejscu tego nietypowego znaleziska. Prawdopodobnie znajdowały się tam od 13 lat. 

Co na to naukowcy?

 Naukowcy z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu znaleźli w zwłokach gniazda pszczoły miodnej, osy zwyczajnej i wiewiórki pospolitej. Ciało było częściowo zmumifikowane, jednak jego stan był całkiem dobry. Prawdopodobnie wpłynęło na to kilka czynników. Zwłoki te nie miały kontaktu z żadnym padlinożercą i drapieżnikiem, który byłby zainteresowany posileniem się. Warunki atmosferyczne panujące w koronie drzewa również mogły się do tego przyczynić. Ciekawostką jest to, że zmarły miał na sobie dwie pary spodni. 

Dlaczego zwierzęta zamieszkały w zwłokach?

Pomysł zwierząt na nietypowe mieszkanie, może wydawać się nam ludziom dość dziwny. Jednak wcale tak nie jest. Zdaniem specjalistów zwierzęta uznały, iż jest to po prostu jedno z bezpieczniejszych miejsc. Było z dala od niebezpieczeństw, które groziły zwierzętom mieszkającym w lesie. 

Świat zwierząt nadal nas zaskakuje. A was?

Znalezione obrazy dla zapytania wiewiórka

Zobacz także:

  1. Głupi żart czy bestialstwo? Świnka morska na sprzedaż z makabrycznym opisem
  2. Szukamy sprawcy bestialskiego zabicia psa. Wyznaczono wysoką nagrodę
  3. Horror w Polsce! Mężczyzna głodził psa, następnie go brutalnie zamordował