Kilka lat temu głośno było o sprawie dentysty z USA, który zabił i obdarł ze skóry lwa. Cecil, bo tak miał na imię zwierzak był pupilem i atrakcją dla ludzi odwiedzających Park Narodowy Hwange w zachodniej części Zimbabwe, przy granicy z Bostwaną.

Nielegalne polowania

Sprawa miała miejsce w roku 2015. Po wypłynięciu tego na światło dzienne internauci nie zostawili na dr. Walterze Palmerze i jego gabinecie suchej nitki. Efektem zabicia lwa, który był pupilem kraju było zamknięcie interesu i społeczny ostracyzm.

Kolejna ofiara polowań: niezwykle rzadka czarna żyrafa

Jak widać, amerykanie nie uczą się na błędach rodaków. Tym razem w ogniu krytyki Tess Thompson Talley. Kobieta pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z martwą, czarną żyrafą. Internauci i w tym przypadku nie pozostali obojętni na krzywdę, którą wyrządziła bezbronnemu zwierzęciu. Talley zastrzeliła żyrafę podczas polowania w RPA. Co więcej, zdjęcie, które opublikowała na Facebooku podpisała tekstem, który nie do końca może się nam mieścić w głowach: „Moje modlitwy zostały wysłuchane. Dostrzegłam tę rzadką żyrafę i śledziłam ją przez jakiś czas.” No cóż, myślimy, że akurat rzekomy Bóg, do którego zwróciła się kobieta niewiele miał z tym wspólnego. Zabita żyrafa miała 18 lat.

Portal AfricaDigest, który zamieścił fotografię kobiety skomentował całą sytuację tak:

– Biała amerykańska dzikuska, częściowo neandertalka, która przybyła do Afryki i zastrzeliła bardzo rzadką czarną żyrafę, dzięki głupocie Republiki Południowej Afryki. Nazywa się Tess Thompson Talley. Proszę udostępniajcie. Jeśli nasz tak zwany rząd nie potrafi zatroszczyć się o naszą przyrodę, to my weźmiemy odpowiedzialność za nasz kontynent, ziemie, zasoby i dzikie zwierzęta … udostępniać! Udostępniać! Udostępniać! Zjednoczmy się przeciwko grabieży w Afryce, to jedyny dom, jaki mamy.

Nielegalne polowania w Afryce

Zagraniczne media donoszą, że polowania na dzikie zwierzęta są niezwykle popularne w Republice Południowej Afryki. Według raportów, w latach 2004-2014 na świecie sprzedano około 1,7 mln trofeów. 200 tysięcy z nich to były zwierzęta z gatunków zagrożonych wyginięciem.

Na zdjęciach zastrzelona żyrafa i Tess Thompson Talley

Zobacz także:

  1. MUSICIE O TYM PAMIĘTAĆ! INACZEJ WASZ PIES ZACHORUJE
  2. UWAGA! ŚMIERTELNY WIRUS ATAKUJE PSY W POLSCE, EPIDEMIA ZABIJA CZWORONOGI