Jakiś czas temu było głośno o breloczkach z Chin. Breloczki wypełnione kolorową wodą, a w niej żółwie, jaszczurki czy rybki. Osoby sprzedające te kontrowersyjne breloki dają kilkunastodniową gwarancję na ten gadżet. Niektórzy sprzedawcy, Ci bardziej wrażliwi mówią kupującym, żeby wypuścić zwierzę w momencie kiedy skończy się tlen. Niestety teraz nowa moda nadchodzi z Meksyku. Tym razem głośno o biżuterii z żywymi zwierzętami. Żywa biżuteria jest hitem wśród turystów.

Bestialska moda z Meksyku

Nowy trend, który panuje w Meksyku przyprawia o dreszcze i przywodzi na myśl najgorsze rzeczy. Mieszkańcy Meksyku wykonują biżuterię z żywych, nielatających chrząszczy. Niestety taką nietypową ozdobą interesuje się wiele turystów. Do owadów przyklejane są przeróżne kamienie ozdobne, do całości doczepiany jest łańcuszek. W ten sposób powstaje wisiorek z wciąż żywym zwierzęciem.

Żywa biżuteria – do wyboru, do koloru

Biżuteria wykonywana jest z dużych, niezdolnych do lotu chrząszczy, które występują w Ameryce Południowej. Metalowe części uniemożliwiają im ucieczkę, a przyklejone do jego ciała kamienie go obciążają. Takie chrząszcze w naturze żyją około 4 lat, w takich warunkach przeżyją najwyżej kilka miesięcy. Wszystko przez nieodpowiednie warunki i stres.

Początki w latach 80.

Już wtedy taka biżuteria pojawiała się w sklepach turystycznych w Meksyku. Mówi się, że żywa biżuteria wywodzi się z pradawnej legendy, według której księżniczka zakochała się w zakazanym mężczyźnie. Kochanek został zamieniony w lśniącego chrząszcza, aby księżniczka mogła mieć go nieustannie przy sobie. Część ludzi uważa, że jest to zwykły chwyt marketingowy, który ma zachęcić do kupna żywych wisiorków, bransoletek czy broszek.

Cena za życie

Chrząszcze są specjalnie wyłapywane do tworzenia bestialskiej, żywej biżuterii. Zakup takiego gadżetu to granica 10 dolarów. Czy naprawdę tak mało jest warte życie żywych stworzeń? Żywa biżuteria nie jest nikomu potrzebna, a te owady cierpią tylko po to, żeby zaspokoić czyjąś próżność. Mówimy zdecydowanie nie wykorzystywaniu zwierząt w ten sposób!

Zobacz także:

  1. Skatowana suczka. Gdy ją znaleźli, wpadli w płacz
  2. Dlaczego pies podnosi nogę jak sika? Prosta odpowiedź
  3. Zobacz czym skutkuje zostawianie psa w samochodzie! Szczenię walczy o życie